مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در سال 1391 در محل انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به بهره‌برداری رسید. این مجموعه با هدف حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال ارزش‌های والای انقلاب اسلامی از نسل مبعوث به نسل وارث ساخته شده است. در این مجموعه که با همت انقلابی مرحوم حاج احمد قدیریان و شهرداری تهران ساخته شد و زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی اداره می‌شود، تاریخ انقلاب اسلامی و سیره شهدای آن به ویژه شهدای فاجعه تروریستی هفتم تیر سال 1360 به عنوان الگوهای موفق و کارآمد تبیین می‌گردد. واکاوی فاجعه تروریستی هفتم تیر سال 1360 و نیز معرفی چهره نفاق به عنوان ابزار دست استکبار جهانی و بیان حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران و طرح گفتمان انقلاب اسلامی از دیگر اهداف مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی است.
مسجد شهدای انقلاب اسلامی با 350 متر مربع زیربنا ساخته شده است و گنجایش حضور بیش از 200 نمازگزار را دارد. در داخل سقف مسجد، اسامی مبارک شهدای هفتم تیر، به قافله‌سالاری شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی، بر اساس حروف الفبا و با خط نستعلیق درج شده است.
ایوان قتلگاه در مقتل شهدای هفتم تیر ساخته شده و در حال تکمیل است. سردر ورودی ایوان به ارتفاع 18 متر و یک شبه محراب به قوس 12 متر است که در بالای ایوان آیه شریفه‌ای از قرآن حکاکی شده است. در حیاط یادمان نیز دو تن از شهدای گمنام جنگ تحمیلی دفن و مزار زائران شده‌اند.
با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مجوز فعالیت این کتابخانه صادر شده است. کتاب‌های این مجموعه در حوزه انقلاب اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت و حوزه‌های مرتبط با آن خواهند بود.
حسینیه و محل اجتماعات مذهبی؛ محلی برای برگزاری تعزیه و نمایشگاه‌های فصلی با امکانات ویژه پذیرایی همزمان بیش از 3000 نفر در خدمت علاقه‌مندان خواهد بود.
نگارخانه شهدای انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین نگارخانه سرپوشیده کشور است. این نگارخانه، به مثابه نمایشگاهی فرهنگی، پذیرای آثار هنری و محصولات فکری هنرمندان خواهد بود.
در این موزه با زبان هنر، ددمنشی گروهک منافقین و حمایت دولت‌های غربی از آنان، به نمایش گذاشته خواهد شد. در آینده با جلوه‌های تصویری، پروجکشن، مجسمه‌سازی و صنعت نقش برجسته روی دیوار و آتش و گرد و غبار مصنوعی، جلسات حزب و لحظه انفجار بازسازی خواهد شد.
سالن همایش‌های بین‌المللی گنجایش 400 مهمان را دارد. این سالن مجهز به سامانه‌های صوتی و تصویری است و در دو سمت سالن اتاق ترجمه همزمان قرار گرفته است. برگزاری کنفرانس‌های مجازی از طریق ویدئو کنفرانس از برنامه‌های آتی این مجموعه به شمار می‌آید.
قهوه‌سرا، مجموعه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا محیطی جذاب برای مخاطبان فراهم آورد. امکان دسترسی به اینترنت WIFI نیز پیش‌بینی شده و بخشی از محیط قهوه‌سرا به پاتوق فرهنگی اختصاص دارد که با امکانات ویژه، به اهالی فرهنگ خدمت رسانی می‌کند.
این مرکز با هدف ارتقاء سطح علمی و توجه به فرهنگ دینی با ایجاد مکانی مناسب برای رشد استعدادهای جوان و به منظور اطمینان خاطر خانواده‌ها در رشته‌های آموزشی، فرهنگی، هنری، قرآنی، مذهبی و مدیریتی اقدام به جذب دانشجو خواهد نمود.
مرکز آموزش با در نظر داشتن فضای دانشگاهی و فضای آزاد آموزشی اقدام به طراحی و اجرای فرایند‌های آموزشی در قالب‌های متنوع نموده است. بازی‌های آموزشی، کارگاه‌ها، کتاب‌ و جزوات آموزشی و کمک‌آموزشی، نرم‌افزارهای آموزشی رایانه و تلفن همراه از دورنمای این مرکز می‌باشد.
محلی برای ارائه محصولات فرهنگی و عرضه کتاب‌های حوزه‌های مختلف برای تمام گروه‌های سنی است. این مکان، همچنین مکانی مناسب برای برگزاری نمایشگاه به مناسبت‌های مختلف و محلی برای رونمایی و نقد و بررسی کتاب فراهم خواهد کرد.
مهد کودک با به کارگیری آخرین روش‌های آموزشی و با همکاری مربیان باتجربه فعالیت می‌کند. در روزهای برگزاری جلسات مذهبی، این امکان فراهم است که کودکان زیر نظر مربیان به بازی، تفریح و کارهای فکری مشغول شوند.
آشپزخانه مدرن این مجموعه با بهره‌گیری از تجهیزات کاملاً پیشرفته، تامین‌کننده غذای مورد نیاز رستوران، سالن همایش، حسینیه و مسجد مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی است.
غذاخوری مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در فضایی سنتی و جذاب، پذیرای مخاطبان و مراجعان این مجموعه فرهنگی است. مدیریت غذاخوری تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت که با در نظر گرفتن نیاز و ذائقه مخاطبان این مجموعه، به ارائه خدمات بپردازد.
پارکینگ سرپوشیده، امکان پذیرش همزمان بیش از 100 خودرو را دارد؛ که دغدغه مراجعه‌کنندگان به بخش‌های مختلف مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی را برطرف خواهد کرد. دسترسی آسان به تمام بخش‌های مجموعه، از دیگر ویژگی‌های این پارکنیگ است.