اداره کردن زندگی کار بسیار دشواری است و نیاز به آموزش دارد
حجت الاسلام زائری:
اداره کردن زندگی کار بسیار دشواری است و نیاز به آموزش دارد
حجت الاسلام زائری در سومین دوره گارگاه های ازدواج در عصریخبندان گفت: اداره کردن زندگی کار بسیار دشواری است و جوانان قبل از شروع زندگی نیاز به آموزش دارند .
دوشنبه 16 مرداد 1396
تعداد بازدید: 186 مرتبه

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، دکتر زائری در مورد پایه گذاری کارگاه‌های ازدواج در عصریخبندان اظهارداشت: اساس بنا نهادن ازدواج در عصریخبندان از زمانی شکل گرفت که بسیاری از جوانان از شرایط ازدواج اظهار گلایه داشتند. البته واقعیت امروز جامعه این است که شرایط ازدواج سخت شده است. در کارگاه عصر یخبندان به جای حرف زدن با جوانان متقاضی ازدواج زمینه آشنایی برای ازدواج موفق با نظارت کارشناسان، متخصصان علم روانپزشکی فراهم می‌شود.

وی افزود: ما مدعی نیستیم که قرار است تمام مشکلات ازدواج را در این کارگاه ها برطرف کنیم بلکه ما از بین نقشه جامع و مفصل ازدواج که حوزه های مختلفی دارد یک حوزه را انتخاب کرده ایم وبرای پیشرفت و حل مشکلات این قسمت برنامه کارشناسی شده طراحی کردیم. افرادی که در این طرح شرکت می‌کنند اغلب آقایان و دخترانی هستند که به دنبال همسر ایده آل از نظر فکری، ایمانی و اخلاقی اند.

حجت‌الاسلام زائری با بیان این موضوع که مشاوران و کارشناسان کارگاه های ازدواج در عصریخبندان در تمام مراحل حضور داشته و نظارت دارند، یاد آورشد: فرآیندی کارشناسی در این کارگاه‌ها به وجود آمده که در تمام مراحل آشنایی تا استمرار دارد و تأکید مؤسسه فرهنگی سرچشمه از ابتدا بر این بوده که خانواده ها همراه جوانان در این مراحل باشند و این موضوع یکی از دلایل موفقیت کارگاه‌های ازدواج درعصر یخبندان است

وی در پایان سخنان خود اذعان داشت: در نظام آموزشی ما موضوع آغاز زندگی برای جوانان به خوبی تبیین و تشریح نشده است اکثر جوانان ما بر این باورند که غیر از الزامات مادی فراهم کردن دیگر ضروریات زندگی بسیار ساده است و برای فراگیری بسیاری از کارها حاضر هستند آموزش ببینند اما هنوز آموزش قبل از ازدواج و مدیریت زندگی را الزامی نمی دانند در صورتیکه اداره کردن زندگی کار بسیار دشواری است و نیاز به آموزش دارد ما برای حل این معضل در کلینیک خانواده مؤسسه فرهنگی سرچشمه از کارشناسان برجسته این حوزه استفاده می‌کنیم.

لازم به ذکر است جلسه دوم این کارگاه روز پنجشنبه 19/مرداد/96 ساعت 14 در محل این موسسه به نشانی: میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم علاقه مندان رایگان است

همچنین علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 35024120 تماس حاصل فرمایند.