بازدید پرفسور کورت ریچاردسون از آثار هنری موسسه فرهنگی سرچشمه
بازدید پرفسور کورت ریچاردسون از آثار هنری موسسه فرهنگی سرچشمه
پرفسور کورت ریچاردسون استاد ادیان ابراهیمی دانشگاه تورنتو کانادا از موسسه فرهنگی سرچشمه دیدن نمودند
سه‌شنبه 14 شهريور 1396
تعداد بازدید: 334 مرتبه

به گزارشروابط عمومی سرچشمه، پرفسورکورت ریچاردسون استاد آمریکایی دانشگاه تورنتوی کانادا که این روزها به ایران سفر کرده است با حضور در موسسه فرهنگی سرچشمه ، از  نمایشگاه دایمی آثار هنری «نگارخانه» بازدید کردند.

کورت ریچاردسون در این بازدید ضمن پرارزش شمردن آثار هنری به نمایش درآمده در نگارخانه گفت: با دیدن این همه آثار فاخر هنری شگفت زده شده ام چرا که این آثار همطراز آثار هنری بزرگ جهان است. باور و روحیه هنری مردم ایران به خوبی با نقش ­ها و خطوط ظریف و زیبای فارسی در این تابلوهای نفیس و ارزشمند عجین شده است.

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری در این بازدید ضمن معرفی نمایشگاه و نگارخانه گفت: هر یک از آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه، نماینده شاخصی از تکنیک­ ها، سبک ­ها، رنگ­ ها و خطوط مختلف ایرانی اسلامی در سه حوزه نقاشی، خوشنویسی و نقاشیخط هستند که بخشی از آنها تداعی کننده سبک ­ها و تکنیک­ ها، خط ­ها و رنگ­ های فراموش شده ایرانی است که روزگاری نه چندان دور در هنر ایرانی رونق و کاربرد فراوانی داشتند.

نمایشگاه دایمی آثار هنری با عنوان ابداعی «نگار مکتب‌خانه» با همکاری مشترک کتابشهر ایران و موسسه فرهنگی سرچشمه افتتاح شده است.

در این نمایشگاه، تاکنون بیش از ۲ هزار اثر هنری نقاشی، نقاشی خط، خوشنویسی و عکاسی از ۷۰ هنرمند شاخص به نمایش درآمده که از جمله آن ها می ‌توان به هنرمندانی مانند جلیل رسولی، نصرالله افجه ای، سهراب سپهری، محمدعلی ترقی جاه، کامبیز درم­بخش، احمد وثوق احمدی، هادی روشن ضمیر، ابوالفضل خزاعی، میثم سلطانی، علیرضا محبی، حمید غبرانژاد، محمد جوادزاده، محمود زنده رودی، شمس الدین غازی، عطاءالله ذی نوری، احمد محمدپور، محسن کرمی، پرویز کلانتری و محمدسعید نقاشیان اشاره کرد.

 نمایشگاه و نگارخانه موسسه فرهنگی سرچشمه همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۹ به نشانی میدان بهارستان نرسیده به چهار راه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی پور، پذیرای علاقه مندان و دانش آموزان است.