پاک نژاد - سید رضا
شهید بزرگوار دکتر
پاک نژاد - سید رضا
هم پزشک بود هم آموزگار، هم مدیر بود هم عالم. او در کنار تمام مسئولیت هایی که داشت، یکی از سیاسیون فعال قبل از انقلاب به شمار می‌آمد و مبارزه با رژیم طاغوت را در صدر برنامه‌هایش قرار داده بود. دلداده ...
تعداد بازدید: 2379 مرتبه

هم پزشک بود هم آموزگار، هم مدیر بود هم عالم. او در کنار تمام مسئولیت هایی که داشت، یکی از سیاسیون فعال قبل از انقلاب به شمار می‌آمد و مبارزه با رژیم طاغوت را در صدر برنامه‌هایش قرار داده بود. دلداده حضرت امام بود و برای پیروزی مکتب عاشورایی او از هیچ کوششی دریغ نکرد.

شهید مرد تحقیق و پژوهش بود. او در سالهای قبل از انقلاب دو سفر به حج، چهار سفر به عراق، یک سفر به سوئیس، پاریس، لندن و برلین برای تحقیقات علمی داشت. به واسطه همین تحقیقات و سفرها بود که او دنیادیده شده و با علم روز دنیا آشنا بود.

وی که تحصیلات حوزوی هم داشت توانسته بود تا با در هم آمیختن علم طب و فقه و با کنکاش در علوم پزشکی و اسلامی، احکام و فتوای مراجع تقلید را در علم پزشکی به کار گیرد. او به روحانیت و مرجعیت علاقه فراوان داشت و مطیع ولایت فقیه بود و فرامین ولایت فقیه زمانش را بدون هیچ چون و چرایی اطاعت میکرد.

او در بخشی از نطق پیش از دستور در مجلس اول گفته بود: ای امام عزیز، ما مطیع ولایت فقیه هستیم؛ ای رهبر محترم سرباز شماییم، ای فقیه عالیقدر مقلد شماییم، و ای ابراهیم بت شکن زمان، اسماعیل شماییم.

شهید پاکنژاد انقلاب اسلامی را سرمنشاء بیداری جهان اسلام می‌دانست و اعتقاد داشت با رهبری حضرت امام خمینی؛ که طلیعه‌دار صدور اسلام به جهان غرب گردید و با رهبری معظم له، انقلاب اسلامی ایران سرآغاز انقلاب‌های اسلامی در دیگر کشورها خواهد شد.