شماره: 1147
1397/12/17
در یادمان شهدای هفتم تیر صورت گرفت؛
برگزاری همایش رونمایی از کتاب «عشق پنجم»
برگزاری همایش رونمایی از کتاب «عشق پنجم»

کتاب «عشق پنجم» یادنامه ۱۰ شهید دوره پنجم دبیرستان مفید تهران است که همزمان با حلول ماه رجب در مراسمی با حضور خانواده ها و همکلاسی های این شهدا در بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) از آن رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، مراسم رونمایی از کتاب «عشق پنجم» ۱۶ اسفندماه 1397 مصادف با  شب تولد امام محمد باقر (ع) و شب اول ماه رجب با حضور خانواده شهدای دبیرستان «مفید»، همکلاسی ‌های شهدا و فارغ ‌التحصیلان در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار گردید.

لازم به ذکر است، کتاب «عشق پنجم» روایت‌گر خاطرات ۱۰ شهید از ۷۰ شهید دبیرستان «مفید» می باشد.

محسن کبریایی، محمد جهانگیر، علی حلاجیان، امیرهمایون صرافی، محمود رمضان ‌زاده، حسین شفیعی، اسماعیل شیرازی، مجید صادقی‌نژاد، علیرضا افتخاری ‌پور و سیدسعید امیری مقدم؛ ۱۰ دانش‌آموز دبیرستان مفید هستند که در جبهه‌ های دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

کتاب «عشق پنجم» به صورت فصل ‌بندی و شامل ۱۰ دفتر می باشد و هر دفتر به اسم یک شهید است. این کتاب با همت همکلاسی ‌های شهدا به صورت گفت ‌و گو ‌محور تنظیم شده و به صورتی نگاشته شده است که کلیشه ‌ای نباشد و در قالب سوال و جواب، شخصیت شهدا را به مخاطب می شناساند.

شایان ذکر است، کتاب «عشق پنجم» در مجموع ۵۲۷ صفحه و همراه با عکس است که انتهای هر فصل عکس شهدا و در طول هر فصل نیز تصاویری از مصاحبه با خانواده و دوستان شهدا گذاشته شده است.

حق انتشار محفوظ است ©