شماره: 1191
1398/05/08
مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار در نشست خبری:
نوشت افزار یک نمونه موفق در زمینه تولید‌های ایرانی است
نوشت افزار یک نمونه موفق در زمینه تولید‌های ایرانی است

مدیر عامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی از استقبال بیش از ۸۰ درصد مردم از نوشت افزار ایرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر نوشت افزار یک نمونه موفق در زمینه تولید‌های ایرانی است.

به گزارش روابط عمومی یادمان شهدای هفتم تیر، نشست خبری سعید حسینی مدیرعامل مجمع نوشت‌ ‌افزار ایرانی اسلامی روز ۸ مردادماه 1398 با حضور اصحاب رسانه در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد.

سعید حسینی مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی گفت: در دهه‌های اخیر محصولات فرهنگی در حوزه‌های مختلف رسانه ‌ای شده است چرا که شخصیت‌ های هالیوودی و آمریکایی باعث شکل گیری الگو و شخصیت کودکان ایرانی می شود؛ این جریان رسانه ای باعث شد کاراکتر‌های هالیوودی و آمریکایی تا حدودی از ذهن کودکان دور شود و محصولات ایرانی با ویژگی های مورد علاقه خانواده ها جایگزین آن شوند.

وی افزود: تولید ایرانی سال به سال پررنگ تر از سال قبل شد؛ سالی که تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی را آغاز کردیم کالای ایرانی در مهجوریت بود و این اعتماد به نفس در تولید کننده ایجاد نشده بود که بگوید من ایرانی هستم.

حسینی ادامه داد: رسانه ها نشان دادند که مخاطب، نوشت افزار ایرانی اسلامی می خواهد از این رو انگیزه پیدا کردند که محصول جدید بیاورند؛ نشان ها و برندهایشان را فارسی کنند و این ذائقه سازی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه از یک حوزه ضعیف و نزدیک به صفر شروع کردیم، گفت: حامی اصلی ما عمدتا رسانه‌ها و مردم بودند و دولت به طور جدی از ما حمایت نکرد. سال گذشته در جلسه هیئت دولت به طور مصداقی مسئله حمایت از نوشت افزار ایرانی اسلامی مطرح شد اما  از یک سال گذشته تا کنون هیچ حمایتی نشده است.

حسینی به متفاوت بودن داستان کاغذ و اختصاص ارز نیمایی و دولتی به واردات آن اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر قیمت کاغذ ۷ برابر شده و از بندی ۸۰ هزار تومان به بندی ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. چه منطقی برای این افزایش قیمت وجود دارد جز اینکه کاغذ مدیریت نمی‌شود و فرد سودجو ثروتش را در این بازار در مدت یک هفته ۲ تا ۳ برابر افزایش می‌دهد.

حسینی گفت: ما اعلام آمادگی کردیم با کدملی، محصول را به دست مصرف کننده برسانیم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد و در کشور حدود یک میلیون تن نیشکر تولید می‌شود که تفاله آن با نام باگاس عمدتا سوزانده می‌شود در حالی که می‌توان از آن برای تولید کاغذ استفاده کرد. کشور ما به تولید سالیانه ۴۰۰ هزار تن کاغذ نیاز دارد که با احداث کارخانه می‌توان از خروج ارز جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه با اختصاص دو هزار میلیارد می‌توان خط تولید کاغذ را در کشور راه انداخت، گفت: اگر این اتفاق بیفتد مشکل کتاب و مطبوعات در زمینه کاغذ حل خواهد شد. در این وسط فقط ثروت‌های بادآورده و فساد ایجاد می‌شود اما الان لزوم پاسخگویی را در خود احساس نمی‌ کنند و در شهریور ماه اقدام می‌کنند.

مدیرعامل نوشت افزار ایرانی اسلامی به سختی کار تولید کنندگان نوشت افزاری که به محصولات پتروشیمی برای تولید محصولشان نیاز دارند،در زمینه دسترسی به محصولات پتروشیمی اشاره و بیان کرد: وضعیت کنونی می تواند یک فرصت باشد و تولید کننده داخلی می تواند محصول خارجی را که به کشور وارد نمی شود، تولید کند.

وی افزود: نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی از ۱۴ تا ۲۵ مرداد برگزار می ‌شود و نمونه خط تولید را برای ایجاد روحیه کارآفرینی در کودکان به نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی می ‌آوریم. بیش از ۱۰۰ تولید کننده به این نمایشگاه می ‌آیند. در کار کودک به کاراکتر سازی نیاز داریم، ظرفیت تولید انیمیشن خوب در بخش خصوصی وجود دارد.

 

حق انتشار محفوظ است ©