شماره: 484
1392/04/03
آیت‌الله امامی کاشانی الگویی برای مبلغان جوان است
آیت‌الله امامی کاشانی الگویی برای مبلغان جوان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آیت الله امامی کاشانی را عالم ربانی، فقیه صمدانی و معلم اخلاق و عرفان خواند و گفت: ‌آیت‌الله امامی کاشانی شخصیتی به معنای واقعی کلمه داعی الی الله و الگویی برای همه جوانان پرشور است.

وزیر ارشاد در ابتدای این مراسم گفت: آیت‌الله امامی کاشانی شخصیتی است که به معنای واقعی، داعی‌الی‌الله و الگویی برای تمام جوانان پرشوریست که می‌خواهند به اسلام روی آورند. وی با اشاره به خطبه‌های نماز جمعه آیت‌الله امامی کاشانی اظهارداشت: لازم است دوستان همّت کنند و این سخنرانی‌ها را همانند کتاب (خط امان) دسته‌بندی و موضوع بندی کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: آیت‌الله امامی کاشانی در محضر بزرگانی همچون امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی تلمذ کرده است که قبل از ورود به مباحث مختلف، هرجا که ضرورت ایجاب کند مباحث کلامی و علمی را مطرح کرده است، از این رو مکالمات و گفت‌وگوهایی که ایشان با عالمان مسیحی و غرب داشته‌اند بر ارزش اثرات این استاد فرزانه افزوده است.
وی تصریح کرد: آیت‌الله امامی کاشانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تولیت مدرسه عالی شهید مطهری را بر عهده داشته و شاگردان فراوانی را تربیت کرده است، همچنین دانشگاه امام صادق و دبیرستان علوم و معارف اسلامی نیز شاهد پرورش و تربیت شاگردانی از این استاد فرزانه هستند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ابداعات و ابتکاراتی که آیت‌الله امامی کاشانی در مدرسه عالی شهید مطهری داشته است راه‌اندازی رشته دکتری فقه و حقوق، دکتری فقه و حقوق جزا و فلسفه تطبیقی است که همگی جای تقدیر و تشکر دارد.
سید محمد حسینی، آیت الله امامی کاشانی را عالم ربانی، فقیه صمدانی و معلم اخلاق و عرفان خواند و بیان داشت: ‌آیت‌الله امامی کاشانی شخصیتی به معنای واقعی کلمه داعی الی الله، مبلغ فی سبیل الله و الگویی برای همه جوانان پرشور است که می‌خواهند به اسلام دعوت کنند. وی مدرسه عالی شهید مطهری و دانشگاه امام صادق(ع) را دو مرکز تأثیرگذار خواند و اظهار داشت: راه اندازی رشته‌های دکترای فقه و حقوق خصوصی، فقه و حقوق جزا و فلسفه تطبیقی از ابتکارات مدرسه عالی شهید مطهری است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: در رشته فلسفه تطبیقی، اگر معرفت شناسی از دیدگاه کانت، بیان می‌شود، از دیدگاه ملاصدرا هم مطرح می‌شود.
حق انتشار محفوظ است ©