عباس حیدری
جاودانه ها

تخصص شهید عباس حیدری مخابرات بود و به واسطه همین تخصصش از تکنولوژی روز برای استفاده علیه رژیم شاه بهره برد. او در دوران اوج انقلاب نقش پررنگی در جهت مخابره پیام های امام به شهرهای مختلف داشت.

شهید همچنین با روشی که خود ابداع کرده بود با ایجاد پارازیتهای مختلف روی صدای سخنگویان رژیم شاه، به ویژه شاپور بختیار که از رادیو پخش می‌شد، سعی در جلوگیری از اشاعه نظرات آنان داشت. وقتی انقلاب پیروز شد او نقشی انکارناپذیر در وحدت بین مردم بوشهر ایفا کرد و تمام وقت خود را صرف خدمت به مردمان شهر بوشهر و به خصوص محرومان می‌کرد.

حزب جمهوری اسلامی که تأسیس شد بلافاصله به عضویت آن درآمد و یکی از اعضای موثر حزب شد. او سپس به عنوان نماینده مردم بوشهر وارد مجلس شورای اسلامی شد و حرکت در خط امام و ولایت فقیه را از سنگر مجلس ادامه داد.

او با اشاره به جنگ تحمیلی خطاب به ملت عراق می‌گفت: ملت عراق هرچه زودتر آگاه شوید و بدانید آمریکا با طراحی این نقشه و به راه انداختن جنگ تحمیلی علیه ملت ایران می‌خواهد اسلحه‌های شما را که فردا باید به دست شما بیفتند تا دوشادوش برادران مسلمان ایرانی تان در جبهه نبرد با صهیونیسم بجنگید، تمام و نابود کند. ملت رزمنده‌ای که تجربه‌ها از این شهدا دارند و در ۱۵ خردادها و ۱۷ شهریورها برای رسیدن به نظم عدل اسلامی این همه شهید داده، آماده است برای برقراری حکومت جهانی به رهبری حضرت مهدی(عج) از اینها بیشتر شهید بدهد.