رحمان استکی
جاودانه ها

شهید رحمان استکی اهل شهرکرد بود و پایه‌گذار حزب جمهوری اسلامی در استان چهار محال و بختیاری. این معلم شهید یک سالی را پس از انقلاب در کلاس‌های درس سپری کرد و برای آشنایی با جریان‌های اسلامی به تهران هجرت نمود. او همواره یکی از مبارزان جریان‌های منافقی و التقاطی بود و در این راه تلاش بسیاری کرد. او همیشه خطاب به همرزمانش می‌گفت: برادران و خواهران؛ ضد انقلاب، گروهک‌های منحرف و منافق، برای تحقق نیات شوم و باطل خود حرف از حق می‌زنند، باید هوشیار و بیدار بود تا مبادا در طول مبارزه این مساله مهم را از یاد ببریم و غافل شویم.

شهید با آغاز انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی درسال ۵۸ به عنوان نماینده مردم شهرکرد کاندیدا شد و مردم شهرکرد با شناختی که از او و خدماتی که انجام داده بود داشتند، او را با رای‌ خود به مجلس فرستادند. شهید در مدت زمانی که در مجلس خدمت کرد، همواره دفاع و حمایت از حقوق محرومان را سرلوحه کارهایش قرار داده بود و برای بهبود وضعیت معیشتی مردمش از هیچ کاری دریغ نکرد.

شهید رحمان استکی در طول مبارزه آموخته بود تا ژرف‌اندیشی و نگاه به آینده را هرگز فراموش نکند. او برنامه‌هایش را بر اساس همین تدبیر مدون می‌کرد و به اجرا درمی‌آورد. وی همیشه معتقد بود که: هرگز نباید برخی کاستی‌ها و مشکلات مانع از تحقق خواسته‌های ملت و اهداف انقلاب شود. او همواره ادامه مسیر بر اساس برنامه و تکیه بر اصول قانون اساسی را یادآور می‌شد و وحدت ملی را بر همه امور مقدم می‌شمرد.