X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
برگزاری نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری
ویژه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور؛

  برگزاری نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری

«نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری» با حضور رئیس، معاونین، مسئولان و مدیران کل سازمان تبلیغات اسلامی در یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی یادمان شهدای هفتم تیر به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، «نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری» ویژه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور روز جمعه 30 فروردین ماه 1398 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاونین، مسئولان و مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌های این سازمان در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار گردید.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با بیان این موضوع که به فضل خدا کاری جهادی در رمضان انجام خواهیم داد که مورد تأیید حضرت ولیعصر (عج) خواهد بود اظهار کرد: باید بگویم که توقع حضرت آقا تحول سازمان است و آرایش سازمانی با توجه به شرایط پیچیده پیش روی انقلاب باید تغییر کند. هر چه جلوتر برویم در برنامه‌ها و مناسبت‌های بعدی از اندیشه مدیران و اندیشمندان بهره خواهیم برد تا هم‌افزایی و عزم جزم برای به بار نشستن تلاش‌ها شکل گیرد. در ضمن باید با نهادهای مرتبط مثل صداوسیما که در امر تبلیغ مؤثر هستند نیز هم‌افزایی صورت گیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

وی با طرح این موضوع که چگونه می‌توانیم ظرفیت‌های غیر حکومتی را در امر تبلیغ فعال کنیم افزود: حضرت آقا تأکید بر تبیین بیانیه گام دوم دارند این اهتمام و سفارش ویژه ایشان مورد توجه سازمان تبلیغات است و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب وظیفه فوری و قطعی سازمان تبلیغات است. جوانان، هنرمندان و دانشجویان باید مبلغ بیانیه گام دوم شوند. باید دایره مبلغین گسترده‌تر شود و برای تسلط آن‌ها بر تبیین بیانیه اقدام کنیم. گروه‌های فرهنگی و دانشجویی باید خود را مسئول بدانند و وظیفه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌ها حمایت از آن‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در بخشی از سخنان خود به مسئله سیل اخیر پرداخت و از سعه صدر مردم سیل‌زده سخن به میان آورد و گفت: در سفرهایی که به مناطق سیل‌زده داشتم بعضاً کسانی من را می‌شناختند و تنها مسئله‌ای که مطرح می‌کردند این بود که سلام ما را به حضرت آقا برسانید. طبیعتاً در آن شرایط افرادی هم بودند که به‌حق توقع کمک‌رسانی داشتند.

در ادامه «نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری» حجت‌الاسلام سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران از اهمیت میدان دادن به جوانان سخن گفت و افزود: در مسئله سیل جوانان بخشی از وظایف را بر عهده گرفتند و به‌خوبی کار را پیش بردند.

وی افزود: در بحث ماه مبارک رمضان نیز باید از جوانان نخبه استان‌ها در مساجد و مدارس برای تبیین آرمان‌ها و دغدغه‌های انقلاب اسلامی استفاده کرد.

حجت‌الاسلام ناصر میرمحمدیان معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه این برنامه به تشریح عملیات رمضان الکریم ۱۴۴۰ هجری قمری با موضوع تبیین گام دوم پرداخت و اظهار کرد: مقصود بیانیه گام دوم تقویت اراده تمدن ساز است و باید در برنامه‌های پیشنهادی لحاظ شود.

وی با توضیح در مورد شیوه عملکرد مبلغین اظهار داشت: برای انجام عملیات رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری در سه سبک تعاملی سازمانی، تخصصی میدانی و عمومی میدانی اقدام خواهیم کرد.

محمدمهدی دادمان دستیار ارشد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ۳۰ فروردین ۹۸ در جلسه‌ای که در حاشیه «نشست گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری» ویژه مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاون آموزش و پژوهش این سازمان، مدیران کل تبلیغات اسلامی مناطق سیل‌زده، مدیرکل تبلیغات اسلامی قم و دیگر مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی در سالن اجتماعات مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد گفت: در استان‌هایی که سیل اتفاق افتاد یک قرارگاه از دستگاه‌های فرهنگی تشکیل شد که دبیرخانه آن در سازمان تبلیغات اسلامی است. در مناطق سیل‌زده چه به لحاظ فرصت محور و تحدید محور باید فعالیت‌های فرهنگی را جدی‌تر دنبال کرد.

در ادامه این نشست، سید محمد دهنوی دستیار اجرایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مورد دلایل ورود سازمان تبلیغات اسلامی به مسئله سیل اظهار داشت: مبنای اولیه ما برای ورود به این مسئله وظیفه‌ ای بود که حضرت آقا بر دوش آحاد مردم و دستگاه‌ها گذاشتند و سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک نهاد حاکمیتی مردمی در این موضوع ورود یافت.

در ادامه «مراسم گام دوم عملیات ملی رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری» مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور در محل یادمان شهدای هفتم تیر حضور یافتند و به مقام شهدای هفتم تیر ادای احترام کردند.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار