X

اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 18 آبان 1398
دومین یادواره شهید طیب حاج رضایی برگزار شد

  دومین یادواره شهید طیب حاج رضایی برگزار شد

دومین یادواره شهید طیب حاج رضایی در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار گردید.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی یادمان شهدای هفتم تیر، دومین یادواره شهید طیب حاج رضایی با حضور حضرت آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، استانداران قزوین و کرمانشاه و جمع کثیری از پهلوانان کشور روز جمعه ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸ در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار گردید.

در این مراسم، حضرت آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین اظهار داشت: خدا را شاکریم که توفیق پیدا کردیم تا یاد و خاطره شهدا، جوانمردان و ایثارگرانی که در راه ارزش‌های متعالی گام برداشتند، حضور پیدا کنیم.

امام جمعه قزوین در ادامه به بیان ویژگی های شهید طیب حاج‌رضایی پرداخت و خاطرنشان کرد: اعتقاد به خدای متعال یکی از ویژگی‌های این شهید والامقام بوده است و خاطراتشان گویای این مطلب است که ایشان با اعتقادات دینی زندگی می‌کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: شهید حاج‌رضایی وفاداری ویژه‌ای به اهل بیت عصمت و طهارت داشت و حضور فعال ایشان در عزاداری‌های ایام محرم و مجالس امام حسین(ع) گویای این مطلب است.

امام جمعه قزوین «جوانمردی» را ویژگی مشهود شهید طیب حاج‌رضایی عنوان کرد و افزود: حضرت ابراهیم (ع) در مقابل بت‌پرستان ایستاد و به نماد جوانمردی تبدیل شد و شهید حاج‌رضایی نیز همان راه ابراهیم(ع) را دنبال کرد و با بت‌های زمانه مقابله کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اینکه طیب حاج‌رضایی در مقابل رژیم منحوس شاه ایستاد و تهمت‌هایی که نیروهای ستمشاهی انتظار داشتند تا شهید حاج رضایی به امام خمینی(ره) بزند را نپذیرفت، از روی جوانمردی بود.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه شهید طیب حاج‌رضایی حر زمانه ماست، یادآور شد: شهید حاج‌رضایی همانند حر، حریت و آزادگی را برای خود خرید و بنده دیگران نشد. امام حسین(ع) به حر گفت تو هم در دنیا حر و آزاده‌ای و هم در آخرت از آتش جهنم آزاده هستی.

وی با تبریک ایام آغاز امامت منجی عالم بشریت(عج) اظهار کرد: موضوع انتظار ظهور هر روز پررنگ‌تر می‌شود. زمانی صحبت از قدرت آمریکا و شوروی بود اما امروز صحبت از اسلام و ایران اسلامی و در مقابلش استکبار جهانی است و در عصر حاضر شاهد این دو قطبی هستیم که بسیار شوق آفرین است.

لازم به ذکر است، در این مراسم از جوانمردان مطرح کشور تقدیر به عمل آمد و محمد خوش جان از نامداران کشتی پهلوانی و ورزش باستانی و زورخانه ای به عنوان چهره ماندگار جوانمردی سال ۱۳۹۸ معرفی شد.

 


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار