X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1398
پیگیری مطالبات انجمن کتابفروشان جبهه انقلاب اسلامی
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وعده داد؛

  پیگیری مطالبات انجمن کتابفروشان جبهه انقلاب اسلامی

یازدهمین نشست سراسری انجمن کتاب‌فروشان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی (خوشه) در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی یادمان شهدای هفتم تیر، یازدهمین نشست سراسری انجمن کتاب ‌فروشان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی (خوشه) روز 29 آبان ماه تا یکم آذرماه 1398با حضور جمعی از کتاب‌فروشان و اهالی کتاب از سراسر کشور در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار گردید.

لازم به ذکر است، در این نشست موضوعاتی همچون بررسی مسائل روز کتاب‌فروشی‌ها، انتقال تجربیات و ایده‌ها، کارگاه‌های آموزشی، ارائه‌ی اقدامات و برنامه‌های انجمن، هم‌فکری برای اقدامات مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست، پس از مطرح شدن مطالبات کتابفروشان این انجمن، ایوب دهقانکار؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال از اینکه فعالیت کتابفروشی‌ توسط این انجمن به صورت تخصصی و حرفه‌ای دنبال می‌شود، گفت: در چرخه تولید کتاب از تولید محتوا تا چاپ و فروش آن در کتاب‌فروشی‌ها و دیگر حلقه‌های مرتبط با آن، ضمن لزوم حفظ همبستگی و وابستگی هر یک از حلقه‌ها، مقتضیات تخصصی خود را دارند. 

وی ادامه داد: با تشکیل این انجمن‌های تخصصی، بُعد حرفه‌ای کار تقویت می‍‌شود. اینکه حوزه نشر و کتابفروشی به صورت تخصصی مورد توجه قرار گیرد، جای خوشحالی دارد که خوشبختانه در این انجمن در حال انجام است.

دهقانکار خاطرنشان کرد: مطالباتی که انجمن کتابفروشان جبهه انقلاب اسلامی دارند پیگیری خواهد شد. امیدواریم تسهیل ارتباطات و مطالبات آن‌ها را انجام دهیم. برخی از این مطالبات فراتر از حوزه اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که نیازمند رایزنی با دیگر نهادهاست. امیدوارم که در آینده نزدیک شاهد این باشیم که حوزه نشر به صورت تخصصی و حرفه‌ای به فعالیت خود ادامه دهد و شاهد رونق کتابفروشی‌ها باشیم.

در ادامه این نشست نیکنام حسینی‌پور با اشاره به برگزاری پاییزه کتاب ۹۸ در سراسر ایران و مشارکت نهادهایی همچون شهرداری تهران و مشهد در این طرح گفت: با حضور شهرداری تهران و مشهد در حمایت از این طرح، ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شده است که باید از آن نهایت استفاده را برد

وی ادامه داد: می‌توان برای پاتوق‌های فرهنگی کتاب نیز این اقدام را در سطح استان و کشور انجام داد که نیازمند مشارکت نهادهاست

حسینی‌پور با اعلام اینکه با موافقت شهرداری تابلوی کتابفروشی‌ها به زودی در سطح شهر تهران نصب خواهد شد، گفت: همچنین مقرر شده است بر روی نقشه تهران نیز این جانمایی انجام شود. امیدواریم این طرح در دیگر استان‌ها نیز انجام شود

دبیر هفته کتاب با تاکید بر آموزش کتابفروشان گفت: فروشنده کتاب باید با جریان‌های فکری و کتاب‌های تالیفی و ترجمه آشنا باشد تا با ارایه اطلاعات به مخاطب خود، کتابفروشی را به پاتوقی برای اهل کتاب تبدیل کند.

وی با اشاره به اطلاعات ثبت شده در خانه کتاب و لزوم بهره‌برداری از آن‌ها اعلام کرد: خانه کتاب آمادگی دارد با انجمن‌ها و تشکل‌های کتابفروشی برای در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب همکاری کند

همچنین در این نشست از نرم‌افزار آنلاین فروش کتاب انجمن کتاب‌فروشان جبهه انقلاب اسلامی رونمایی و درباره ویژگی‌های این نرم‌افزار و قابلیت‌های آن توضیحاتی ارایه شد

بر اساس این گزارش، ایوب دهقانکار در پایان این نشست از نمایشگاه دائمی کالاهای فرهنگی ایرانی- اسلامی تولید داخل که در مجموعه سرچشمه قرار دارد، بازدید کرد و با مدیر مجموعه به گفت‌و‌گو پرداخت.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444