X

اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 28 آذر 1398
دهمین نشست عصرانه اندیشگاهی برگزار شد

  دهمین نشست عصرانه اندیشگاهی برگزار شد

دهمین نشست عصرانه اندیشگاهی همزمان با سالروز وحدت حوزه و دانشگاه و با حضور نمایندگان و فعالانی از ۳۰ اندیشکده و پژوهشکده در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی یادمان شهدای هفتم تیر، دهمین نشست عصرانه اندیشگاهی در ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۸ همزمان با سالروز وحدت حوزه و دانشگاه و همچنین در سالگرد دیدار جامعه اندیشگاهی ایران با رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۷ در تهران و با حضور نمایندگان و فعالانی از ۳۰ اندیشکده و پژوهشکده در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار گردید.

این برنامه در سه بخش طراحی شده بود که در بخش اول، مهندس صابر میرزایی با موضوع نقش و جایگاه اندیشکده‌ها در شرایط تحریم به بیان ایده خود پرداختند.

از منظر مهندس میرزایی که از موثرترین و با سابقه‌ترین افراد در جامعه اندیشگاهی ایران هستند؛ بسط مبادلات تجاری ایران و درهم‌تنیدگی هر چه بیشتر اقتصاد ایران با اقتصاد منطقه و بعد فرامنطقه، ضامن افزایش امنیت و خروج از شرایط چالش برانگیزی است که میان ایران و غرب به ویژه آمریکا شکل گرفته است.

در بخش دوم با عنوان گفت‌و‌گوی ویژه، نتیجه فعالیت مشترک اندیشکده‌ها در جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها پیرامون حوادث اخیر و ماجرای افزایش نرخ بنزین توسط مدیر اندیشکده «اندیشه و عمل»، جناب آقای اورازانی ارائه شد.

در این ارائه، مسئله از منظرهای مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته بود که این منظرهای مختلف از میان بیش از صد یادداشت که در ماه اخیر درباره ماجرای بنزین منتشر شده، استخراج شده بود.

در بخش پایانی این برنامه که گفت‌وگوی درون اندیشگاهی نامگذاری شده بود به مسئله تامین مالی اندیشکده‌ها پرداخته شد و حاضرین از اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌های مختلف به ارائه دیدگاه و تجربیات موفق و ناموفق خود در این زمینه پرداختند.

در حاشیه برنامه نیز نمایشگاهی از آثار و محصولات این موسسه در سه زمینه شبکه‌سازی ایده‌ها،  و موسسات و آثار و محصولات در سه موضوع «فقه حکومتی»، «علم دینی» و «الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی» برقرار بود.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار