X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 دی 1394
مراسم افتتاح نگارخانه(گالری) سرچشمه

  مراسم افتتاح نگارخانه(گالری) سرچشمه

نمایشگاه دائمی هنرهای تجسمی عصر روز جمعه 25 دی 94 با حضور مسئولان فرهنگی و هنری در یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» افتتاح خواهد شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه،مراسم آیین افتتاح نگارخانه(گالری) سرچشمه روز جمعه 25/دی/94 با همکاری کتابشهر ایران و با حضور مسولان فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.

حامد شفیق مدیرعامل موسسه کتابشهر ایران بیان داشت: نقطه قوت و قابل تاکید این نمایشگاه را مخاطبان ویژه آن یعنی دانش آموزان خواند و ابراز امیدواری کرد که با دعوت از مدارس شهر تهران، این نمایشگاه به پاتوقی دائمی و کارگاهی آموزشی برای دانش آموزان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه هر ماه آثار جدیدی از هنرمندان طراز اول نقاشی، خوشنویسی و نقاشیخط کشور به نمایش در می آید، اظهار داشت: در افتتاحییه این نمایشگاه بیش از 110 اثر از هنرمندان مشهور و صاحب نام کشور همچون نصرالله افجه ای، جلیل رسولی، محمدعلی ترقی جاه، احمد وثوق احمدی، هادی روشن ضمیر، ابوالفضل خزاعی، میثم سلطانی، علیرضا محبی، حمیدغبرانژاد، محمد جواد زاده، محمود زنده رودی، شمس الدین غازی، عطاالله ذی نوری، احمد محمدپور، محسن کرمی، پرویز کلانتری و محمد سعید نقاشیان به نمایش در می آید.

آثار به نمایش درآمده، نماینده شاخصی از تکنیک ها، سبک ها و رنگ ها و خطوط مختلف ایرانی در سه حوزه نقاشی، خوشنویسی و نقاشیخط هستند که بخشی از آنها تداعی کننده سبک ها و تکنیک ها، خط ها و رنگ های فراموش شده ایرانی است که روزگاری نه چندان دور در هنر ایرانی رونق و کاربرد فراوانی داشتند.

وی در پایان با بیان اینکه هدف از برپایی این نمایشگاه ایجاد فرصتی مناسب برای آشنایی دانش آموزان با آثار استادان صاحب سبک و شناخته شده ایرانی است، در عین حال خاطر نشان کرد: با وجود اینکه چنین نمایشگاه هایی به خاطر مخاطبان آن، شاید از نظر اقتصادی صرفه چندانی نداشته باشد، با این حال در صورت درخواست بازدیدکنندگان در این نمایشگاه آثار نیز به فروش می رسد.

لازم به یادآوری است این مراسم روز جمعه 25/دی/94 ساعت 16 در محل یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» به نشانی: میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه انتهای کوچه شهید صیرفی پور برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم علاقه مندان رایگان است.

همچنین علاقه مندان به این آثار می توانند همه روزه از ساعت 8 تا 17 از نگارخانه(گالری) سرچشمه بازدید به عمل آورند.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار