X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 دی 1394
کتاب «سردار سامرا» و مستند «عزیز بلد» رونمایی شد

  کتاب «سردار سامرا» و مستند «عزیز بلد» رونمایی شد

در اولین سالگرد شهید حمیدرضا تقوی فر از سرداران مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام کتاب «سردار سامرا» و فیلم مستند «عزیز بلد» رونمایی شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش سرچشمه، مراسم اولین سالگرد سردار شهید سیدحمیدرضا تقوی فر معروف به «سردار سامرا»، دوشنبه هفتم دی ماه در یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار شد.

در این مراسم کتاب «سردار سامراء» که یادنامه شهید سید حمید تقوی فر و کاری از مؤسسه فرهنگی ابناء الرسول (ص) است و همچنین فیلم مستند «عزیز بلد» که بررسی فعالیت های جهادی این سردار شهید پرداخته، رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از این کتاب و فیلم مستند حجت الاسلام محمدرضا زائری مدیر یادمان شهدای هفتم تیر ، حجت الاسلام و المسلمین  سید حامد جزایری فرمانده تیپ سرایای خراسانی و از مجاهدان عراقی و همسر شهید تقوی فر حضور داشتند.

اگر در انتقال مفاهیم اسلامی و انقلاب کم کاری کنیم، دشمنان به سود خود جبران خواهند کرد

حجت الاسلام محمدرضا زائری، فعال فرهنگی و مدیر یادمان شهدای هفتم تیر، طی سخنانی بر لزوم برگزاری مراسم بزرگداشت و یاد کردن مداوم از شهدای اسلام و انقلاب اسلامی تاکید کردو گفت: اگر ما برای بزرگداشت و ثبت تاریخ شهدا کاری نکنیم و در این زمینه کوتاهی کنیم، دشمنان اسلام آنچنان که می خواهند از این فرصت بهره می برند تا به اسلام ضربه بزنند.

وی با اشاره به نشر خاطرات پرویز ثابتی، شکنجه گر و مأمور ساواک، تصریح کرد: تبلیغات دشمنان انقلاب و اسلام به اندازه ای است که هنوز چهل سال از آن دوران نگذشته، اما امروز عده ای از جوانان ما سخنان او را تایید می کنند در حالیکه او شکنجه گر و قاتل فراری است و در برابر کسانی قرار دارد که همه هستی خود را فدای اسلام و انقلاب اسلامی کرده اند.

حجت الاسلام زائری با اشاره به انتقال روایت های دشمن در میان جوانان کشور ما، این پرسش را مطرح کرد که: چرا شبکه من و تو فیلم مستند از آرشیو صدا و سیمای جمهوری اسلامی می سازد اما اگر جوانان حزب اللهی بخواهند این کار را انجام دهند، دسترسی به این آرشیو ندارند؟ چرا بی بی سی فارسی روایت خود را از انقلاب اسلامی و مواجهه نابرابر جبهه کفر و جبهه اسلام و مقاومت عرضه می کنند؟

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری، اگر هر فکر و اندیشه ای با قالب هنر آمیخته شود، تاثیرگذار خواهد بود. این در حالیست که دشمنان اسلام از همین ظرفیت استفاده می کنند و از همین منظر می توان این روایت را درک کرد که «کسی که تاریخ زندگانی مومنی را ثبت کند، گویی آن مومن را زنده کرده است.»

این استاد دانشگاه یادآوری کرد: جوانان این کشور بعد از ما نیز خواهند بود و پرسش هایی خواهند داشت که اگر آن پرسش ها امروز با فیلم مستند، کتاب تاریخی، زبان هنرمندانه و بیان رسانه ای پاسخ داده نشود، دشمنان اسلام این کار را به نفع خود انجام خواند داد. همان طور که حضرت امیرالمومنین(ع) فرمودند «عجبا من جد‌ها اولاه فی باطلهم و فشلکم من حقکم» جبهه شما جبهه مظلومیت و حق است اما شما نمی توانید آنطور که دشمن در باطل خود تلاش دارد، نشان دهید.

حجت الاسلام زائری بر لزوم پاسخ دادن به پرسش های جوانان درباره فعالیت ایران در اتفاقات عراق، سوریه و لبنان تاکید کرد و گفت: اگر امروز به این پرسش ها پاسخ داده نشود، باید مطمئن باشیم که دشمنان پاسخ مورد نظر خود را به جوانان ما خواهند داد.

وی تصریح کرد: نشر کتاب هایی مانند «سردار سامراء» و فیلم مستند «عزیزبلد» این ارزش را دارد که در مسیر اسلام گام برمی دارد و از این روست که رهبر معظم انقلاب می فرمایند زنده نگه داشتن یاد شهدا از شهادت کمتر نیست.

 

شهیدتقوی فر مجاهدی مقاوم، خستگی ناپذیر، متدین و مخلص بود

در بخش دیگر این مراسم حجت الاسلام سید حامد جزایری، فرمانده تیپ سرایای خراسانی و از مجاهدان عراقی طی سخنانی با اشاره به عروج ملکوتی شهید سید حمید تقوی فر، از ویژگی های اخلاقی او یاد کرده و اظهار داشت: جدایی از این شهید بزرگ برای ما بسیار عذاب آور است چرا که او از لحاظ اخلاقی و منش و ایمان نمونه کاملی از انسان مجاهد و مقاوم بود.

وی با اشاره به ایجاد امنیت در کشور عراق با همت مجاهدان مسلمان ایرانی، تصریح کرد: به لطف خدا و یاری برادران مسلمان ما در ایران اسلامی، نیروهای تکفیری در عراق در حال عقب نشینی هستند و این روزها شاهد ایجاد افزایش صلح در این کشور هستیم.

فرمانده تیپ سرایای خراسانی همچنین از افزایش وحدت میان برادران شیعه و اهل سنت یاد کرده و گفت: دشمنان اسلام قصد داشتند با راه اندازی و فعال کردن نیروهای تکفیری، وحدت را در امت اسلام از بین ببرند اما فعالیت آن ها برخلاف میل شان موجب شد تا برادران مسلمانان اتحاد خود راحفظ کرده و به یاری یکدیگر بشتابند. 

حجت الاسلام جزایری در ادامه سخنان خود درباره خصلت های اخلاقی و ایمان شهید تقوی فر اظهار داشت: این شهید بزرگوار خوشرویی وصف ناپذیری در میدان مبارزه داشت به طوری که هر بار او را در صحنه جهاد می دیدیم آنقدر خوشرو بود که سایر سربازان از او انرژی می گرفتند.

وی افزود: شهید تقوی فر در طی عملیات های متعدد حضور داشته و نقش بسیار مهمی در رانده شدن دشمن و نیروهای تکفیری را داشت.

این مجاهد عراقی تصریح کرد: سردار تقوی فر که در میان مردم عراق به ابومریم مشهور است، انسانی باایمان، شجاع، مقاوم، دلسوز، خستگی ناپذیر و مخلص بود که روحیه جهادی و سلحشوری را در سربازان اسلام تقویت می کرد.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار