X

اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 19 مهر 1394
طراحان ایرانی جزو برترین‌های جهان

  طراحان ایرانی جزو برترین‌های جهان

نفرات برگزیده نخستین مسابقه ملی طراحی صنعتی ایران «آیدیران»، با اهداء جوایز، عصر روز شنبه ۱۸ مهر ماه ۹۴، در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر «سرچشمه»، مورد تجلیل قرار گرفتند.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، نفرات برگزیده نخستین مسابقه ملی طراحی صنعتی ایران «آیدیران،با حضور کارشناسان، طراحان و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن همایش مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر، مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این مسابقه حدود ۳۰۰ طراح صنعتی آثار خود را در دوازده گروه تخصصی ارائه کرده بودند که هیئت داوران در مرحله نخست ۴۶ طرح برتر را از میان حدود ۳۰۰ طرح صنعتی ارائه شده انتخاب و سپس از میان این۴۶ طرح برگزیده اولیه، سه طرح را به عنوان برترین طرح ها انتخاب کردند.

لوازم منزل، لوازم اداری، وسایل نقلیه، طراحی شهری، مبلمان، روشنایی، ایمنی و امنیت، بهداشت و سلامت، ورزش آموزش و سرگرمی، بسته بندی، طراحی پوشاک و زیورآلات، ارتباطات و سیستمهای تعاملی دوازده گروه تخصصی طراحی این مسابقه ملی بودند.

این مسابقه ملی را موسسه طراحان صنعتی ایرانیان «آیدیران» با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار کرد.

احمد عابدینی، دبیرجشنواره هدف از برگزاری این مسابقه، را ایجاد ارتباط و اتصال میان طراحان و دانشجویان ایرانی با صنعت کشور بیان نمود و همچنین نبود طراحی های جذاب و نوآورانه برپایه الگوهای ایرانی و اسلامی در محصولات تولیدی کشور یکی از ضروریات برپایی چنین جشنواره می‌باشد.

وی افزود: متاسفانه صنایع داخلی در بهترین شرایط طراحی‌های محصولات خارجی را کپی می کنند و از طرف دیگر بیشتر دانشجویان خلاق و نخبه طراحی صنعتی ایران هم جذب شرکتها و دانشگاه‌های خارجی می‌شوند و شاهد هستیم که طراحان ایرانی جزو برترین‌ها از جمله در طراحی خودرو، لوازم منزل و مبلمان جهان هستند.

لازم به یادآوری است؛ این نخستین بار بود که چنین رقابت علمی در کشور برگزار می شد.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار