X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 تیر 1394
مستند داستان یک حزب ناتمام

  مستند داستان یک حزب ناتمام

مراسم رونمایی از مستند داستان یک حزب ناتمام روز گذشته در تالارگفتگوی مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه رونمایی از مستند داستان یک حزب ناتمام با حضور دکتر جواد منصوری معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی و عضو کمیته حزب جمهوری اسلامی و همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدرضا زائری مدیر مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر و مهدی درفولی کارگردان مستند داستان یک حزب ناتمام برگزارشد.

دکتر جواد منصوری، معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی و عضو کمیته حزب جمهوری اسلامی، به بیان  خاطراتی از شجاعت‌ها و تلاش‌های شهید آیت الله حسینی بهشتی پرداخت و او را مردی مقاوم، دلسوز، شجاع و خاضع دانست.

وی تصریح کرد: شهید بهشتی به گفته امام خمینی(ره) آنقدر مظلوم بود و منیتی برای خود قائل نبود که در برابر انواع تهمت‌هایی که به او زده می‌شد و حتی عده‌ای آن تهمت‌ها را بر روی دیوارها می‌نوشتند تا بقیه مردم هم بخوانند، اقدام دشمنانه‌ای انجام نمی‌داد.

معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی همچنین از خاطرات خود در روز نهم تیرماه و زمان تشییع جنازه شهدا یاد کرد و اظهار داشت: در آن زمان عده‌ای از مردم شعار «ایران پر از بهشتی است» را سر داده بودند و این شعار من را آزرده خاطر کرده بود. چراکه می دانستم شخصیت شهید بهشتی به ندرت در کشور یافت می‌شود.

ایشان بیان کرد: شهید بهشتی از جمله شخصیت‌هایی بود که بدون اغراق خداوند هر صد سال به جامعه اسلامی اهدا می‌کند، همان طور که خداوند امام خمینی(ره) را هدایت و حفظ کرد تا مسیر تاریخ بشریت به سمت اسلام سوق پیدا کند.

دکتر منصوری با بیان اینکه خون شهید بهشتی بیشتر از زندگی او به اسلام خدمت کرد، گفت: فاجعه هفتم تیر در عین عزایی که برای جامعه اسلامی به همراه داشت ، برکات و ثمرات بسیاری هم داشت از جمله اینکه باعث ریشه کن شدن جریان های ضد انقلابی و منافقین شد.

عضو کمیته حزب جمهوری اسلامی از عدم جمع گرایی در سطح جامعه انتقاد کرد و گفت: جای تاسف است که جامعه ما هنوز هم قائم به فرد است و شهید بهشتی آنقدر در این دنیا عمر نداشت که روح جمعی و قانون گرایی را از طریق حزب گرایی در جامعه نهادینه کند.

دکتر منصوری همچنین بر ادامه دادن راه زندگی و رهنمودهای شهید بهشتی تاکید کرد و گفت: لازم است رسانه‌ها در زمینه معرفی شخصیت های انقلابی بیشتر فعالیت کنند. چراکه برخی افراد و چهره‌های اثرگذار مانند شهید عراقی آنطور که باید برای مردم شناخته شده نیستند.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار