X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 08 تیر 1394
رمز موفقیت انقلاب اسلامی، واقع بینی به جای واقع گرایی است

  رمز موفقیت انقلاب اسلامی، واقع بینی به جای واقع گرایی است

سومین روز از مراسم سی و چهارمین سالگرد شهدای هفتم تیر در یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» با حضور حسن رحیم پور ازغدی، تعدادی از شخصیت‌های دولتی و خانواده‌های شهدای هفتم تیر برگزار شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه در این مراسم، حسن رحیم پور ازغدی طی سخنانی یاد و خاطره شهدای کربلای ایران اسلامی را گرامی داشت و از آمریکا و غرب به عنوان بزرگترین رواج دهندگان تروریست در دنیا نام برد.

وی افزود: امروز هم دیدیم که چگونه با ترور با بیداری اسلامی مقابله می‌کنند و با راه‌اندازی گروه‌های تکفیری قصد محدود کردن آن را دارد.

این استاد دانشگاه به کشته شدن ده‌ها هزار نفر پس از واقعه هفتم تیر اشاره کرد و اظهار داشت: مسلمانان بسیاری امروز در سراسر دنیا شهید می‌شوند اما نقش نمادینی که ماجرای تروریستی سال 60 داشت، همچنان به قوت خود باقی است. چرا که این حادثه جلوی یک انحراف بزرگ در انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی را گرفت.

به گفته رحیم پور ازغدی، بزرگترین پاسداشتی که می‌توان از شهدای هفتم تیر داشت، این است که اتفاقات دهه 60 را به شکل دیگری تعقیب کنیم و یک راه مناسب برای این کار بازخوانی مواضع این شهداست. مواضعی که باعث شد دشمن تشنه به خون شهدای هفتم تیر شود.

وی تصریح کرد: ما باید امروز مواظب باشیم برخی‌ها به شیوه‌های دیگر ارزش‌های انقلابی را ترور نکنند. زیرا مسئله شهادت مسئله‌ای است که برای مبارزین خط انقلاب حل شده است. مرگ به سراغ همه خواهد آمد و کسانی که خون‌شان در راه خدا ریخته شود ضرر نخواهند کرد.

ازغدی آغاز تولد انقلاب اسلامی را متهم کردن آن به تروریسم دانست و گفت: این در حالیست که هیچ انقلابی مانند انقلاب ما قربانی ترور نداشت. در انقلاب فرانسه نزدیک به 60 هزار نفر و در انقلاب شوروی هم چند میلیون نفر را اعدام کردند ولی در انقلاب اسلامی بعد از پیروزی تعداد تمام کسانی که طبق قانون اعدام شدند بسیار پائین بود.

وی یادآور شد: ما نزدیک به 17 هزار شهید ترور داریم و تا به حال سابقه نداشته که یک انقلاب در این حد قربانی ترور داشته باشد.

ازغدی به اسنادی مبنی بر فاش شدن تروریسم بودن آمریکا اشاره کرد و افزود: طبق اسنادی که منتشر شده مشخص است آمریکا چه تعدادی را برای ترور آموزش داده و از چه تاکتیک‌هایی برای این کار استفاده می‌کند. آمریکا در کشورها ناامنی ایجاد می‌کند، ترور می‌کند و بعد به عنوان ناجی وارد می‌شود که مثلا می‌خواهیم دموکراسی ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و غرب تروریست در خانه خودشان را محکوم می‌کنند اما تروریست در سراسر جهان را رواج می‌دهند.

این استاد دانشگاه، انقلاب اسلامی را قربانی ترور دانست و تصریح کرد: آمریکا و بعد غرب بزرگترین رواج دهندگان تروریست هستند. امروز هم دیدیم که چگونه با ترور با بیداری اسلامی مقابله می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز که در دهه 90 قرار داریم می‌بینیم که همه مشکلات ما از جنس مشکلاتی است که در دهه 60 وجود داشت. سخنان شهید بهشتی در دهه 60 را مطالعه کنید و متوجه خواهید شد این سخنان امروز هم می‌تواند کمک بسیاری به ما برای رفع مشکلات کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اندیشه‌های شهید بهشتی افزود: مسئله خود‌ انتقادی یکی از مسائلی است که شهید بهشتی به آن تاکید می‌کرد و می‌گفت اگر از خودمان انتقاد نکنیم از دشمن شکست خواهیم خورد.

وی تصریح کرد: امروز سالها از انقلاب اسلامی گذشته و یک عده به اسم اینکه می‌خواهیم بروز باشیم اصول را کنار می‌گذارند و می‌گویند انقلاب و مکتب تمام شد. یک عده هم آنقدر فکرشان تنبل است که حرف‌های تکراری و سطحی می‌زنند. ما باید اصول را به زبان جدید بگوییم شهید بهشتی نیز در سخنان خود این مسئله را بیان می‌کند.

به گفته رحیم پور ازغدی، انقلاب یعنی ایجاد تنش با ستمگر، تنش با دشمن و تنش با ظالم. ولی ما با مردم جهان و کسانی که دشمن ما نیستند باید تنش‌زدایی کنیم. در سخنان شهید بهشتی این مسئله مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر خودانتقادی، تصریح کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند اگر از درون خودتان را اصلاح نکنید به دست خودتان از پای درخواهید آمد. اینها جملات طلایی است ما اگر خودمان را اصلاح نکنیم ضربه خواهیم خورد. ما امروز به جای اینکه منتظر باشیم به ما رحم کنند باید خودمان را اصلاح کنیم.

ازغدی بر موضع‌گیری‌های شهید بهشتی در دهه 60 تاکید کرد و اظهار داشت: امروز می‌توان موضع‌گیری‌های این شهید بزرگوار را به کار برد. چراکه سخنان بسیار خوبی در رابطه با رفع مشکلات اقتصادی و مسائل دیگر دارند که اگر به آنها توجه شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید شهید بهشتی مبنی بر تلاش برای ساختن جامعه‌ای بهتر، ادامه داد: اگرچه جامعه صد در صد ایده آل را نخواهیم ساخت ولی به این بهانه نباید دست از تلاش برداریم. باید کاری کنیم که فردا از امروزمان بهتر شود.

وی افزود: مسئولین باید برای شکم، شرف و شعور مردم تلاش کنند ولی متاسفانه برخی‌ها تنها شکم را دیدند که شهید بهشتی در این رابطه می‌گوید اگر قرار بود فقط شکم را ببینیم نیاز نبود انقلاب شود.

رحیم پور ازغدی همچنین به ایده‌های شهید بهشتی مبنی بر اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی در رابطه با اقتصاد مقاومتی نیز سخنان بسیار خوبی دارند. این شهید بزرگوار می‌گوید ملت باید تصمیم خود را بگیرد یا به آمریکا تکیه کند یا روی پای خودش بایستد. ما باید تلاش کنیم روی پای خودمان بایستیم. وابستگی را از بین ببریم. از مصرف کم کنیم و تلاش کنیم چیزی را از خارج وارد نکنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر استقلال و اتکا به توان ملی، اظهار داشت: شهید بهشتی اعتقاد داشت اگر نتوانیم روی پای خود بایستیم انقلاب‌مان با مشکل روبرو خواهد شد و می‌گفت «چه ایرادی دارد همه خانواده‌ها تولیدکننده باشند». یعنی همین کاری که امروز مردم چین انجام می دهند. شهید بهشتی باور داشت که واقع بینی به جای واقع گرایی، رمز موفقیت انقلاب اسلامی بوده است.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444