X

اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 09 تیر 1394
هدف منافقین تخریب عوامل نظام در میان مردم بود

  هدف منافقین تخریب عوامل نظام در میان مردم بود

با حضور معاون اول قوه قضاییه و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دومین روز از مراسم سالگرد شهدای هفتم تیر در سرچشمه برگزار شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه)، دومین روز از مراسم سی و چهارمین سالگرد شهدای هفتم تیر در محل سالن اجتماعات این مجموعه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین خانواده‌های شهدای هفتم تیر برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه، طی سخنانی یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را گرامی داشت و گفت: امروز که سی و چهار سال از شهادت این شهیدان می‌گذرد، آنها در مقام والایی نزد پروردگارشان روزی می خورند، در حالی که جنایتکاران در عذاب به سر می برند و این درس عبرتی برای همه ما به شمار می رود.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به آیه 69 سوره مبارکه نساء یادآور شد: هدایت و صراط مستقیم که در نمازهای روزانه از خدا می‌خواهیم همان راه پیامبران، صدیقین، شهدا و صالحین است و این در حالی است که امام خمینی(ره)، شهید بهشتی و یاران او جزو شهدا و صالحین هستند.

وی با اشاره به حادثه هفتم تیر در سال 1360 اظهار داشت: اواخر سال 59 و اوایل سال 60 در حالی گذشت که به ظاهر ارتش صدام و به واقع ارتش استکبار شرق و غرب به یک انقلاب نوپا هجوم آورده بود و شب و روز از زمین و هوا بر این ملت تازه انقلاب کرده حمله می‌کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در ادامه از فعالیت گروه‌های منافقین، التقاطی، سلطنت‌طلب و سایر شیاطین کوچک و بزرگ یاد کرد و گفت: در آن زمان تحریم ملت مسلمان ایران را آغاز کردند، به طوری که به خلاف قوانین بین‌المللی اجناسی را که خریداری کرده بودیم، تحویل ندادند و از طرف دیگر ستون پنجم دشمن پشت جبهه ها به ایجاد فتنه میان مردم مشغول بود تا به هر طریق به انقلاب اسلامی ضربه بزند.

معاون اول قوه قضائیه از فعالیت گروهک های سازمان یافته در روزهای پایانی سال 59 یاد کرد و گفت: این گروهک ها به پشتوانه ابرقدرت ها و استکبار جهانی در تاریخ 25 خرداد سال 60 به طور رسمی اعلام جنگ مسلحانه کردند.

وی افزود: در آن شرایط کسانی که ادعای دفاع از مردم را داشتند و شعارهای حقوق بشر سر می‌دادند با منافقین و گروه‌های مارکسیست هم دست شدند.

معاون اول قوه قضائیه به استواری امام خمینی(ره) و یاران باوفای او اشاره کرد و گفت: یکی از یاران مخلص امام خمینی(ره) شهید آیت‌الله بهشتی بود که در مقابل تمام توطئه‌ها ایستادگی کرد، به طوری که با نثار خون خود در راه انقلاب اسلامی رضایت خدا را به دست آورده خیر دنیا و آخرت را نصیب خود کرد.

وی توطئه‌چینی علیه شهید آیت‌الله بهشتی و شهید آیت الله قدوسی به عنوان مسئولان قوه قضائیه را یاد کرد و گفت: از نیمه دوم سال 59 جریان‌های وابسته به بنی صدر، منافقین و سلطنت طلب‌ها هم دست شدند تا طی برنامه‌ای در سالگرد مصدق در تاریخ دوم اسفند سال 59 اقدامی انجام دهند که در ظاهر حمایت از مصدق بود اما در حقیقت بنا داشتند با هماهنگی جریان‌های نهضت آزادی، جبهه ملی، سلطنت طلب‌ها و منافقین علیه شخص امام خمینی(ره) سخن بگویند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای از شخصیت مقاوم شهید آیت‌الله بهشتی یاد کرد و گفت: منافقین بنا داشتند شخصیت عوامل مؤثر در نظام جمهوری اسلامی و یاران اصلی امام خمینی(ره) را میان مردم تخریب کنند و یکی از این افراد شهید آیت‌الله بهشتی بود چرا که آنها می‌دانستند شهید بهشتی در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با تشکیل حزب فراگیر جمهوری اسلامی برنامه‌های مفید و مهمی برای اداره کشور  و همچنین دشمن شناسی دارد.

وی افزود: زمانی که منافقین مطمئن شدند شهید آیت الله بهشتی با منطق ادبی شهامت، ایمان، اقتدار و مدیریتش قابل تهدید نیست به شهادت او اقدام کردند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی با شهادت شهید بهشتی و یاران او در ظاهر از برکات حضور آنها محروم شدند، گفت: فاجعه هفتم تیر برکاتی نیز برای نظام جمهوری اسلامی داشته است. از یک سو ماهیت واقعیت منافقین برملا شد و چهره بسیاری از جریان‌های معاند داخلی و عمق کینه استکبار برای همه مشخص شد و به این ترتیب انقلاب اسلامی با بهای خون شهید بهشتی و یارانش برای همیشه بیمه شد.

وی ادامه داد: برکت دیگر این شهادت آن بود که اختلاف افکنی‌ها که دشمن ایجاد کرده بود، با ایجاد این فاجعه باعث شد تمام توطئه‌های دشمن برملا شود و روز به روز بر صلابت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی افزوده شود.

حجت الاسلام محسنی‌اژه‌ای یکی از وظایف مردم مسلمان ایران در برابر شهدا را تأکید بر امر به معروف و نهی از منکر به خصوص میان جوانان دانست و گفت: خانواده‌ها باید نسبت به انواع تهاجمات فرهنگی هوشیار باشند.

وی در پایان بر دشمن شناسی و هوشیاری در برابر توطئه‌ها و فریب‌های دشمنان تأکید و تصریح کرد: موضع استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار از 34 سال قبل تا به حال تغییر نکرده و جای تعجب است که عده‌ای تلاش می‌کنند ما را به سمت این دشمن بزرگ برده و این تفکر را در ذهن مردم القا کنند که راه حل تمام مشکلات در دست آمریکاست و برای حل بحرانها باید از او کمک بگیریم.

لازم به یادآوری است که مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد شهدای هفتم تیر به مدت سه روز در سالن اجتماعات مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار