X

اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 26 خرداد 1394
رونمایی از کتاب سمندر

  رونمایی از کتاب سمندر

آخرین اثر مصطفی جمشیدی با عنوان « سمندر» با حضور چهره های سرشناس ادبی و سینمایی کشور در مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» رونمایی می شود.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه ؛ کتاب « سمندر»  که به سالهای 63 و 64 و کوران دوران دفاع مقدس در مناطق جنگی جنوب کشور برمی گردد، وضعیت یک پل را که نویسنده رمان وظیفه نگهبانی آن را داشته، روایت می‌کند و  اتفاقاتی برگرفته از خاطرات وی از این دوران را در قالب رمان ارائه می‌دهد.

این کتاب که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال، توسط انتشارات عماد فردا عرضه شد، از زبان جوانی که پیش از انقلاب یک روحانی در زندگی‌اش نقش اساسی داشته، روایت می‌شود و عملیات شناسایی در خط دشمن و حفاظت از پلی اطراف شوش دانیال را تعریف می کند.

قهرمان داستان «سمندر» در کنار رودخانه‌ای نگهبانی می‌دهد و طی رویدادهایی که با چند شخصیت دیگر گره خورده، به بلوغی شگفت‌انگیز می‌رسد. این ماجراها که به صورت استعاره و واقعیت در رمان پرداخت شده است، وجهی کاملا  پیشبرنده به داستان داده و زندگی انسان های مختلفی را که به نوعی تاثیرپذیر از جنگ هستند را در کنار هم به تصویر می کشد.

نویسنده، انتخاب نام « سمندر» را برای کتاب، از سمندر های رودخانه شگفت انگیز و پر اتفاقی انتخاب کرده است، که با هر بار اشاره به آنها، خاطرات قهرمان داستان زنده و روایت می شود.

این رونمایی با حضور اهالی سینما و تلویزیون و با رویکرد ارائه مفاهیمی صحیح از فیلمنامه های اقتباسی و با هدف تقریب نگاشته های مکتوب دفاع مقدس به عنوان آثاری مستند، ادبی و هنری  با صنعت سینمایی و پردازش های رسانه ای، انجام می شود.

این مراسم با حضور حجت الاسلام زائری، علیرضا قزوه، مصطفی جمشیدی (نویسنده)، احمد نجفی، مرتضی سرهنگی، احمد کاوری و دیگر چهره های فرهنگی و ادبی و سینمایی کشور در  روز چهارشنبه 27 خرداد 94، ساعت 17 در مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار می شود.

حضور در این مراسم برای عموم علاقه مندان آزاد می باشد.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار