X

اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 03 اسفند 1393
نشست «پیام توحیدی انقلاب» درسرچشمه

  نشست «پیام توحیدی انقلاب» درسرچشمه

نشست پیام توحیدی انقلاب اسلامی با سخنرانی رییس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی در تالار گفتگوی یادمان شهدای  هفتم تیر (مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی) برگزار شد.
امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی سرچشمه؛ نشست پیام توحیدی انقلاب(بازخوانی پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان آمریکای شمالی و اروپا) با حضور جمعی از اندیشمندان و دانشجویان شب گذشته(شنبه 2 اسفند) در یادمان شهدای هفتم تیر-محل سابق حزب جمهوری اسلامی-  برگزار شد.
در ابتدای این نشست  متن پیام مقام معظم رهبری توسط «سماء معانی» از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به زبان ایتالیایی قرائت شد و بعد از آن حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا پیام رهبر معظم انقلاب را با پیام امام راحل (ره)  به گورباچوف آخرین دبیرکل حزب کمونیست شوروی مقایسه کرد و گفت در پیام امام راحل آمده است: از شما می خواهم درباره اسلام به صورت جدّی تحقیق و تفحص کنید و این نه به خاطر نیاز اسلام و مسلمین به شما، که به جهت ارزش های والا و جهان شمول اسلام است که می تواند وسیله راحتی و نجات همه ملت ها باشد و گره مشکلات اساسی بشریت را باز کند.
حجت الاسلام غلامی در ادامه با تشریح پیام رهبر انقلاب، برخی مفاهیم کلیدی آن را از جمله پروژه اسلام هراسی، تلاش قدرت‌های استکباری برای نشان دادن چهره‌ای نامطلوب از اسلام اشاره کرد و افزود: متاسفانه واقعیات اسلام به واسطه نیات شوم برخی از قدرتها و نادانی و جهالت عده قلیلی از مسلمانان منحرف، نهفته مانده است. قدرت‌های بزرگ متاسفانه به منظور حفظ وضع موجود در نظام بین الملل می‌کوشند، عملکرد عده قلیلی از مسلمانان را که شاید در خیلی از جاها دست پرورده خودشان باشند به نام کل اسلام رقم بزنند و به این ترتیب چهره نامطلوبی از اسلام نمایش دهند.
رییس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به  توطئه‌ها و دشمنی بدخواهان از ابتدای انقلاب اسلامی هوشیاری و مقاومت را رمز موفقیت نظام جمهوری اسلامی و رهبری عنوان کرد و افزود: هوشیاری و استقامت رهبری و امت انقلاب همه توطئه ها و تهاجم های خارجی را خنثی کرد و تحمل مشکلات را تسهیل کرد و چه بسا تهدیدها را نیز به فرصت تبدیل کرد. به همین دلیل همواره انقلاب اسلامی حرکت و پیشرفت خود را با پویایی و موفقیت بیشتر دنبال کرد و مراحل تثبیت و استقرار و تداوم را با سرعت پشت سر گذاشت.
در ادامه این نشست متن پیام رهبر انقلاب به جوانان غربی به صورت فایل پاور‌پوینت دسته بندی و ارائه گردید و در اختیار دانشجویان قرار گرفت.
در قسمت پایانی نشست سخنرانی دکتر قدیری ابیانه با موضوع راه‌های انتشار پیام توحیدی انقلاب در فضای مجازی و نیز تاثیر گذاری چنین پیامی در عصر حاضر در بین جوانان غربی مورد نقد و بررسی قرار گرفت، این نشست با پرسش و پاسخ دانشجویان حاضر جلسه پایان یافت.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار