X

اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 14 دی 1393
در همایش «نیم قرن تکاپو»

  در همایش «نیم قرن تکاپو»

مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه، چهارشنبه 17 دی‌ماه میزبان سیده رباب صدر خواهر امام موسی صدر و سرپرست مؤسسات خیریه امام موسی صدر در لبنان است.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه؛ همایش «نیم‌قرن تکاپو» با هدف بزرگداشت شخصیت سیده رباب صدر و معرفی مؤسسات خیریة امام موسی صدر در لبنان، چهارشنبه 17 دی‌ماه در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

پیش از این طبق فراخوان ارائه شده، تعدادی از پژوهشگران ایرانی و خارجی به ارائة مقالاتی در خصوص الگوی آموزش ایتام در موسسات امام موسی صدر، نقش موسسات امام موسی صدر در توانمندسازی زنان لبنان و برخی موضوعات دیگر پرداختند که در این همایش از ایشان تجلیل خواهد شد.

رباب صدر فرزند سید صدرالدین از علمای برجسته و مبارز قم و خواهر امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان در سال ۱۳۲۳ در قم متولد شد. رباب صدر فعالیتهای اجتماعی خود را بنا به دستور امام موسی صدر برای مشارکت در ایجاد شاخۀ زنان مؤسسات آغاز کرد و بعد از آن مدیریت «بیت الفتاه» را نیز به عهده گرفت.

پس از ربودن امام موسی صدر در ۳۱ اوت ۱۹۷۸ مطابق با ۹ شهریور ۱۳۵۷ مسؤلیت اداره مؤسسات امام صدر عملاً بر دوش ایشان قرار گرفت و در پی تحقق اهداف امام صدر به ارائه خدمات اجتماعی و احداث مراکزی در جنوب لبنان و بیروت همت گماشت. چنانکه دارالایتام حضرت زهرا (س) و مدرسۀ پرستاری را نیز تأسیس کرد. رباب صدر همچنین ریاست هئیت مدیره «مرکز مطالعاتی و پژوهشی امام موسی صدر» (مرکز الامام الصدر للأبحاث و الدراسات) را به عهده دارد.

همایش «نیم قرن تکاپو» ۱۷ دی‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی «سرچشمه» به نشانی تهران میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای خیابان صیرفی‌پور برگزار می‌شود. حضور همه علاقه‌مندان در این همایش آزاد است.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444