X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 دی 1393
پرده نشین و یک رسالت خطیر

  پرده نشین و یک رسالت خطیر

بیانیه حجت الاسلام و المسلمین رشاد در مراسم تجلیل از سریال پرده‌نشین در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی و با حضور جمعی از طلاب و روحانیون، قرائت شد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، امروز چهار شنبه دهم دی‌ماه مراسم تقدیر از عوامل و بازیگران سریال محبوب پرده‌نشین با حضور جمعی از طلاب و روحانیون در سالن همایش‌های مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم که با قرائت قرآن و خوش آمدگویی حجت الاسلام والمسلمین دکتر زائری مدیرعامل مجموعه فرهنگی سرچشمه آغاز شد، دکتر مجتبی رحماندوست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت. سپس حجت الاسلام بابادایی معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه استان تهران، به قرائت بیانیه حجت الاسلام والمسلمین صادقی رشاد پرداخت. در بخشی از این بیانیه آمده است:« در روزهای اخیر، مردم شاهد پخش مجموعه‌ی تلویزیونی «پرده نشین» از رسانه‌ی ملی بودند؛ این مجموعه که از قرار مسموع از قبول اقبال بسیار گسترده ‌ای نیز برخوردار شد، رفتار و مناسبات، زی و زیست طبقه‌ی خاصی از جامعه‌ی ما را به تصویر کشیده بود؛ قشری که به رغم تاثیر گذاری بی بدیلش در شئون اجتماعی و فرهنگی ما، و حضور چشمگیرش در عرصه‌های گوناگون، طی قرون، پرده نشین کَتمِ خویش بوده است، و مجموعه‌پرده نشین سعی کرد با پرتو افکندن بر پرده‌ی حیات و هویت این طبقه‌یِ شاهد و مشهود، اما ناشناخته، بخشی از خصائل و خصائص آن را به معرض و مرثی آورد؛ و حقاً در حد خود از عهده‌ی این رسالت خطیر بر آمد.

واقع نگر و پرهیز از افراط و تفریط بر خطورات و حساسیت شئون این طبقه، توجه به ظرایف و طرایف بی شمارِ موجود در فرهنگ و فضای حوزه های علمیه، کاربست ادبیات خاصِ صنفیِ روحانیت در محاورات، در عین برخورداری از توان برقراری ارتباط تفاهمی با مخاطبان، تعبیهِ نمادها و نمایندگی از سلایق و تیپ‌های گوناگون حوزوی در جای‌جای صحنه‌های سریال و نشان دادن رفتار و روابط اصحاب حوزه با دیگر طبقات اجتماعی؛ بخشی از ویژگی‌های این مجموعه‌ی تلویزیونی موفق قلمداد می‌شود.

اینک بنده‌ی کمترین به عنوان خادم حوزه های علمیه استان تهران، با اغتنام فرصت، به رسم ادب گذاری و ارج نهادن به سعی مشکور عوامل خلق این اثر ارزنده، از یکان‌یکان آنان خصوصاً از تهیه کننده‌ی محترم، نویسندگان و کارگردان ارجمند آن، صمیمانه تشکر می کنم، و از بارگاه بلند باری برای همه‌ی آنان سلامت و سرافرازی، سعادت و حُسن عاقبت مسئلت می نمایم.»

در ادامه سیدحمزة موسوی از خوانندگان جوان و ارزشی ایران به اجرای ترانه پرداخت و پس از گفتگوی صمیمانه چند تن از بازیگران و عوامل سریال پرده نشین، پایان بخش مراسم نیز اهدای هدایایی از سوی سازمان امور مساجد تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید و مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی به کارگردان، تهیه کننده و بازیگران سریال پرده نشین بود.اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444