X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 آذر 1393
متاسفم که شاهد مسابقه مصرف هستیم

  متاسفم که شاهد مسابقه مصرف هستیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در مراسم رونمایی از مجموعه پوسترهای "سرطان مصرف" اظهار داشت: سنگر تاثیرگذاری بر افکار عمومی از راه هنر را مهم می دانم که باید آن را گسترش داد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، دوشنبه 11 آذرماه 93 مراسمی با عنوان «سرطان مصرف» به بهانه رونمایی از پوسترهای تعدادی از گرافیست‌های جوان با موضوع مصرف‌زدگی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.

دکتر حداد عادل که یکی از سخنرانان این همایش بود اظهار داشت: اگر کسی ماهیت انقلاب را درک کرده باشد تصدیق می‌کند که دشمنان انقلاب باید با تمام ابزار و نیروی خود به میدان بیایند تا به اهداف خود برسند آن هم انقلابی که با نام دین و بدون الگو گرفتن از مکتب‌های غربی در یک کشور مهم تاریخی و صاحب نفت، پر جمعیت و حساس به لحاظ جغرافیایی واقع شده؛ چنین انقلابی برای آنها خطرناک است و به همین دلیل از فردای پیروزی انقلاب اسلامی مخالفت‌ها و سنگ‌اندازی‌های آنان شروع شد که اوج آن نیز در جنگ تحمیلی بود.

وی در ادامه بیان کرد: پس از جنگ نیز این مبارزه با انقلاب تغییر کرد و به صورت فرهنگی و اقتصادی خودش را نشان داد. به طور مثال فشارهای اقتصادی آنها همیشگی بوده ولی در سالهای اخیر بیشتر شده و بهانه آنها فعالیت‌های هسته‌ای است؛ آنها به قول خودشان تحریم‌های فلج کننده‌ای بر ما اعمال کردند تا روند حرکت انقلاب را متوقف کنند اما انقلاب اسلامی نه تنها از نفس نیفتاد بلکه همواره آثار خود را در جهان اسلام به تازگی نشان می‌دهد.

حدادعادل در ادامه با بیان این که دشمنان انقلاب، انواع دشمنی‌ها از جاسوسی و ترور دانشمندان هسته‌ای تا تحریم نفت و تهدید نظامی را بر ما اعمال کردند گفت: در حوزه فرهنگی نیز از همه ابزارهای موجود نظیر شبکه های اجتماعی و سایر ابزارها برای تحت فشار قرار دادن انقلاب استفاده کردند، حتی 120 کانال ماهواره ای فارسی زبان برای تاثیر بر افکار عمومی راه انداختند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هر کس به هر اندازه و ابزاری باید از انقلاب پشتیبانی کند، حتی دانشمندان ما با فکر خود نیز می توانند در این راه به انقلاب کمک کنند و به جای این که کشور را با پول نفت خام اداره کنیم باید با فروش و صدور دستگاه ها و وسایل و دانش اداره کنیم.

حداد عادل خطاب به اعضای نهضت مردمی پوستر انقلاب اسلامی گفت: خوشحالم سخنان رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ را جدی گرفتید و در آن وارد شده و فعالیت می کنید؛ پوستر یک قدرت انتقال پیام بسیار نیرومندی دارد که این موضوع را نباید فراموش کنیم، در واقع از ظرفیت هنری گرافیک هرگز نباید غافل شویم.

وی در انتها گفت: علاج بیماری مصرف و این توطئه دشمنان، گفتمان اقتصاد مقاومتی است و این امر محقق نمی شود مگر با سبک زندگی اسلامی که یکی از خصوصیات این سبک زندگی جلوگیری از اسراف است. متاسفانه امروزه شاهد مسابقه مصرف در کشور هستیم اما شما با استفاده از ابزار هنر و پوستر کاری خدایی و انقلابی و برخاسته از بصیرت کردید.

در پایان مراسم از بیش از پنجاه پوستر با موضوع مصرف‌زدگی رونمایی شد. این نمایشگاه تا آخر هفته در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برپاست.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444