X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 07 مرداد 1392
مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک برگزار شد

  مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک برگزار شد

مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد 72 تن مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) برگزار شد.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی «سرچشمه» آیین احیای نخستین شب از شب های پرفیض و فضیلت قدر در مقتل شهدای هفتم تیر و در جوار آرامگاه دو شهید گمنام برگزار شد.

این مراسم که از ساعت 23 شب گذشته پنجم مرداد برگزار شد، با سخنرانی دکتر یعقوب توکلی و حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری همراه بود.

دکتر توکلی، در ادامه سلسله سخنرانی های خود که با عنوان «بازخوانی زندگی امیرالمومنین(ع)» ایراد می کند، به برخوردهای کینه توزانه و جاهلانه خوارج با حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: «خوارج در حالی با این انسان بزرگوار دشمنی می کردند که کمترین شناختی از شخصیت والای ایشان و شانی که پیامبر اسلام برایشان قایل بود نداشتند.»

وی گفت: «قاتل امیرالمومنین(ع) نیز از جمله همین خوارج جاهلی بود که نه تنها شناختی از منزلت ایشان نداشت، بلکه به خودی خود امکان ترور ایشان را هم نداشت، او از طریق بنی امیه برای کشتن امیرالمومنین(ع) تحریک و حمایت شد.»

در ادامه مراسم، حجت الاسلام زائری با اشاره به شان و منزلت شب های قدر و توصیه به بهره مندی هرچه بهتر از این شب های نورانی، بهترین اعمال در این شب ها را طلب مغفرت و دعا برای حوائج بر شمرد و گفت: «بهترین نوع مغفرت در این شب ها، مغفرت خواستن برای دیگران، به ویژه کسانی است که در حق ما ظلم کرده اند. وقتی ما افرادی را که در حق مان ظلم کرده اند ببخشیم، آن گاه می توانیم از خداوند بخواهیم که بدی های ما را هم ببخشد.»

قرائت قرآن توسط «حسین فردی»، قاری بین المللی و مداحی حامد جلیلی، از دیگر برنامه های مراسم احیای شب قدر بود.  


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444