X

اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 تیر 1392
ضیافت افطاری فعالین فرهنگی گفتمان انقلاب

  ضیافت افطاری فعالین فرهنگی گفتمان انقلاب

شب گذشته به همت مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) فعالین فرهنگی گفتمان انقلاب اسلامی در محفلی صمیمی دور یکدیگر جمع شدند و به دید و بازدید و افطاری دسته جمعی پرداختند.
امتیاز: Article Rating
این برنامه رأس ساعت 8شب در سالن همایش مجموعه فرهنگی سرچشمه واقع در چهارراه سرچشمه تهران شروع شد. بعد از قرائت کلام الله مجید دو کلیپ پخش شد که یکی به چگونگی انقلاب و زایش حزب جمهوری اسلامی از آن و اتفاقات پیرامون این حزب می پرداخت و دیگری شخصیت شهید مظلوم بهشتی را مورد کنکاش قرار می داد.
بعد از کلیپ ها حجت الاسلام دکتر محمدرضا زائری به پشت میکروفون رفت و ضمن خوشامد گویی به میهمانان گرامی گفت: این بنا به دستور رهبر انقلاب بازسازی شده است و از این پس قرار است محملی باشد برای حضور فعالین و نخبگان فرهنگی کشور تا در پیشبرد انقلاب یاری ده رهبر انقلاب باشند.
زائری افزود: چهار سال پیش که من به ایران بازگشتم وقتی به هر یک از دوستان زنگ می زدم تا دور هم جمع بشویم با توجه به اختلافات سیاسی نمی پذیرفتند که در یک اجتماع حضور یابند و ما در این چهار سال تمام تلاش مان این بود که هر چه بیشتر فعالین فرهنگی انقلاب اسلامی را به یکدیگر نزدیک کنیم و این افطاری هر ساله نیز بهانه ای برای این ماجرا است.
وی همچنین با تکیه بر مشی تشکیلاتی شهید بهشتی در پیشبرد انقلاب اسلامی گفت: ما باید یاد بگیریم با همه اختلاف سلیقه ها در کنار هم جمع بشویم و کار کنیم و اختلاف سلیقه هم بد نیست و مقدر الهی بوده و نمی شود هیچ دو نفری را پیدا کنیم که فکر کاملا مشابهی داشته باشند اما این اجتماعات و باعث دلگرمی یکدیگر و روشنی بخشی به محافل آل الله خواهد بود.
زائری در پایان گفت: ما شما را جمع کردیم که تنها یک دیگر رو ببینید و اینجا محفلی برای کنار گذاشتن اختلافات سیاسی و همدلی فرهنگی برای انقلاب اسلامی باشد.
با پایان صحبت های زائری همه میهمانان به سمت مسجد این مجموعه رفتند و بعد از اقامه نماز جماعت به صرف افطار پرداختند. افطاری که به دلیل دید و بازدید و خوش و بش های افراد دو ساعتی به طول انجامید.
خاتمه برنامه دیروز مجموعه شهدای هفتم تیر اکران کلیپی در فضای باز با چهار لایه تصویری بود که همه میهمانان را مجذوب خود کرده بود. این کلیپ تمام دوران حادث شده بر ائمه از پیامبر تا اتفاقات انقلاب و حادثه هفتم تیر سال 60 را به زیبایی در فضایی باز به تصویر کشیده بود.
گفتنی است در این جلسه از همه اقشار فرهنگی کشور اعم از اندیشمندان، سینماگران، نویسندگان، شعرا، عکاسان، روزنامه نگاران و.... حضور داشتند.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444