X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 03 تیر 1392
مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود

  مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود

حسین زمانی معاون مدیرعامل این مجموعه گفت: محلی که هم اکنون در آن این نشست برگزار شده است،‌ محل دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران است که در دوران انقلاب در اقدامی تروریستی منفجر شد.
امتیاز: Article Rating
در یک نشست خبری در محل مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، حسین زمانی معاون مدیرعامل این مجموعه گفت: محلی که هم اکنون در آن این نشست برگزار شده است،‌ محل دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران است که در دوران انقلاب در اقدامی تروریستی منفجر شد.

وی ادامه داد: حفظ فرهنگ ایثار و شهادت‌، انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جوان‌، ترسیم اقدامات ددمنشانه گروهک تروریستی منافقین‌ و بازسازی سیره شهدای انقلاب اسلامی از جمله عواملی است که موجب شد این مجموعه فرهنگی ساخته شود تا ضمن گرامیداشت مقام شهدا، جوانان و خانواده‌ها نیز با سیره آنها آشنا شوند.

زمانی با اشاره به اینکه این مجموعه فرهنگی از سال 87 به مدت 10 سال در حال ساخت و ساز است،توضیح داد:به مرور زمان به این مجموعه فضاهایی اضافه خواهد شد. یکی از عواملی که موجب شد این مجموعه ساخته شود فرمایش مقام معظم رهبری در مورد این بنا بود.

وی خاطرنشان کرد:از جمله مکان‌های این مجموعه می‌توان به فضاهای یادمانی، فضای اصلی‌، ایوان قتل‌گاه، حسینیه، مسجد، موزه شهدای ترور،‌ نگارخانه‌، پژوهشکده‌، مرکز مطالعات انقلاب اسلامی‌، فروشگاه محصولات فرهنگی، مرکز آموزشی علمی کاربردی‌، مهدکودک‌ و آشپزخانه اشاره کرد.

زمانی در رابطه با برنامه‌های افتتاحیه این مجموعه نیز اعلام کرد: در روز 29 خرداد با برگزاری جشن «بچه‌های آفتاب» مراسم افتتاحیه این مجموعه آغاز می‌شود. از جمله برنامه‌های مهمی که در این ایام برگزار می‌شود‌، می‌توان به آئین سالروز نکوداشت مجاهدان تبلیغ دین به مناسبت یکم تیرماه که روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی نام گرفته است‌، گرامیداشت آیت‌الله امامی کاشانی،‌ همایش شهید بهشتی‌، رونمایی از سه عنوان کتاب با عناوین «آه‌ها و ناله‌ها»،« الفبای بهشتی شدن» و «خط امام» نام برد.

وی در خصوص همایش شهید بهشتی نیز گفت: این همایش در روز ششم ماه آینده برگزار خواهد شد و قرار است از نگارنده 150 مقاله برتر در خصوص شهید بهشتی تقدیر شود.

مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در مساحت 14 هزار مترمربع و سه طبقه و یک حیاط مرکزی ساخته شده است که حیاط مرکزی آن 400 مترمربع وسعت دارد. در حیاط این مجموعه یادمانی از شهدای هفتم تیر بنا شده و 2 تن از شهدای گمنام نیز در آن آرمیده‌اند.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار