X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 15 مهر 1392
جوانان از ديدگاه شهيد مظلوم دكتر بهشتي
نويسنده - رقيه بيك‌زاده

  جوانان از ديدگاه شهيد مظلوم دكتر بهشتي

همان طور كه از گفته‌هاي شهيد دكتر بهشتي استنباط مي‌شود، جوان نقش بسيار مؤثري درخانواده و جامعه دارد و مي‌تواند نقش سازنده‌‌اي را در جامعه ايفا كند.
امتیاز: Article Rating

جامعه

بخش عظيمي از جامعه ما از قشر جوان تشكيل مي‌شود كه سرمايه ارزشمندي را تشكيل مي‌دهند. از يك سو بررسي اينكه چگونه مي‌توان خواسته‌هاي مادي و معنوي جوانان را تأمين و از سوي ديگر بررسي اين امر كه چگونه مي‌توان آنان را با انقلاب همسو كرد، يك امر ضروري است. پر واضح است كه سعادت و شقاوت يك جامعه، بستگي به هدايت و جهت‌دهي صحيح و يا انحراف اين نيروي عظيم دارد. امروز شاهد هستيم كه استعمار نو با انواع حيله‌ها و توطئه‌هاي مزدورانه سعي در انحراف و ابتذال قشر جوان  دارد.

شهيد مظلوم دكتر بهشتي به علت ارتباط نزديك و تنگاتنگ با جوانان، از اين قشر شناخت عميقي داشت و تجربيات بسيار موفقي از وي، در سطوح دبيرستان و دانشگاه و سطوح ديگر باقي مانده است؛ بنابراين بررسي ديدگاه‌هاي وي به عنوان يكي از نظريه‌پردازان معاصر از اهميت خاصي برخوردار است. وي با توجه به ارزشي كه براي جوانان قائل بود، همواره در صدد بر طرف كردن نيازهاي مادي و معنوي آنان بود و موفقيت خود را در گرو همراهي و همدلي و همگامي با قشر جوان مي‌دانست. فعالیت‌هاي شهيد مظلوم دكتر بهشتي را در راستاي محقق شدن هدف مقدسش مي‌توان در دو مرحله مورد بررسي قرار داد:

مرحله‌اول به فعالیت‌هاي شهيد مظلوم دكتر بهشتي قبل از انقلاب و مرحله‌ دوم به فعالیت‌هاي وي در بعد از انقلاب اختصاص دارد. همين‌ طور شهيد مظلوم دكتر بهشتي در باره جذب، هدايت و جذب جوانان راهكارهايي را در اختيار حكومت و خانواده و تمام كساني كه به‌نحوي با اين قشر در تماس هستند، قرار داد.   

صفحه: 1 از 5 (صفحه بعد)

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار