X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 18 شهریور 1392
نگاهی به روند استکبار و تقابل آن با نظام الهی
نويسنده - احمد قديريان

  نگاهی به روند استکبار و تقابل آن با نظام الهی

برای شناخت بهتر دشمن، به عنوان اساسی‌ترین اقدام برای مقابله با او بیش از هر چیز باید با ترفندها، توطئه‌ها و برنامه‌های شوم و ویرانگر او آشنا شد و آنگاه برای رویارویی با او چاره و تدبیر نمود.
امتیاز: Article Rating

چکیده

تمام گروه‌ها و گروهک‌هایی که مبانی انقلاب را نشانه رفته بودند و انقلاب اسلامی و رهبری آن را با آمریکا و فرانسه و بلوک شرق مرتبط می‌دانستند، متفقاً با شهید بهشتی، مخالف بودند.

شهید بهشتی بدون تردید دانشمندی مجاهد و جهاندیده، با دیدگاهی بسیار روشن درباره اسلام و انقلاب و تمامی مکاتب اجتماعی و فلسفی جهان، با پشتوانه تجارب و مطالعات فراوان و فرهنگی واصیل و خاندان پاک و مقدس، از امیدهای اصلی انقلاب و معتمدان حضرت امام (ره) بود و این امتیازات، انگیزه دشمنی گروه‌های ضدانقلاب با او بود. شناخت شهید بهشتی از حساسیت روزهای پس از انقلاب اسلامی، باعث شده بود که لحظه‌ای از این دوران پرارزش را صرف اثبات حقانیت خود و پاسخ‌گویی به شبهه‌افکنی دشمن نکند و فقط از روش‌های اجتماعی و اقتصادی و حکومتی اسلام سخن بگوید. وي همت خود را فقط برای تثبیت انقلاب و پایگاه‌های اساسی حکومت اسلامی همچون قانون اساسی صرف کرد.  

شهید بهشتی، آزمون انقلاب اسلامی را با موفقیت پشت سر گذاشت و به مقامات بسیار رفیع حکمت و علم و مجاهدت عالمانه در راه دین دست یافت و از مظلومیت و گذشت از حق خود در راه حق تعالی،اسطوره‌ای جاوید ساخت.

مقدمه

خیر و شر در سیطره قدرت لایزال الهی در مقابل یکدیگر قرار داشته و دارند و عدم تحمل استیلای نور توسط اراده کبرآمیز مخلوق سایه‌ای را در عرصه گیتی در مقطعی نمایان می کند که ظلمت آن، موجبات شک را در همت برخی از ره‌جویان پدید می‌آورد. بدون شک حقیقت نور با اعتبار قراردادی تشکیلات حق‌ستیز قابل قیاس نیست، لذا ضروری است برای جلوگیری از آلودگی، آن را بشناسيم و برای سلامت جوامع انسانی به پیشگیری و حتی‌المقدور مقابله، اقدام کنیم.

تقابل با موانع دستیابی به سعادت و هدف از قوی‌ترین گرایش‌های بشر است، از همین روی، تکامل آدمي منوط به مبارزه علیه زشت‌خویی‌های درون و همچنین عمال و عاملین پلید بیرون و مقاومت در این راه، رمز موفقیت و تعالی در مراحل رشد اوست. این خصلت که به جوامع انسانی تعمیم می‌یابد، عاملی است که در همه اعصار، درگیری‌ها و جنگ‌ها را موجب شده و جان دادن در راه هدف، همیشه در ميان جوامع، ارزشی بسیار والا داشته است.  

لیکن نکته مهم این است که بین مبارزه در راه حق، تفکیک و تمیز لازم است، زيرا شیطان،از همین گرایش فطری برای تضعيف روند مبارزه، استفاده بسیار مي‌برد و با قلب حقیقت، توان مقابله و مبارزه جوامع انسانی را در مسیرهای نابه‌جا و حتی در رویارویی با حق، به هدر مي‌دهد تا حتی‌الامکان تکامل و تعالی بشر به تعویق افتد.

برای شناخت راه حق و شيوه‌هاي حفظ و پیشبرد آن، لاجرم باید قطب‌های مخالف و متضاد را بررسی کرد و ایادی خودکامه‌اي را که در دام شیطان افتاده و به ایجاد تشکیلات عنکبوتی و تاریخی پرداخته‌اند، مورد شناسایی قرار داد. اينان از آنجا که برای نجات خود از حاکمیت الهی و سیطره عدالت در جهان، هیچ راهی ندارند، قصد و عهد کرده‌اند همه عالمیان را همراه خود در گرداب غرق کنند، لذا برای دستیابی به حداکثر نتیجه در این راه، نقشه‌ها و توطئه‌های متعدد و متنوعی را با هدایت شیطان پی‌ریزی کرده و بسياري از مردم و مبارزین را به دام انداخته‌اند.

در مقاله حاضر سعی شده است با استناد به آیات الهی و با استفاده از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، متن سخنرانی شهید آیت‌الله دکتر بهشتی که در مراسم‌های گوناگون ایراد کرده و یا در کتب ایشان درج گردیده، راه‌های شناخت استکبار و تقابل آن با نظام الهی و راهکارهای مبارزه با آن را به‌طور خلاصه بیان نمائیم.

صفحه: 1 از 14 (صفحه بعد)

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار