X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 مرداد 1392
عملیات مرصاد، مرگ سیاسی و نظامی سازمان منافقین

  عملیات مرصاد، مرگ سیاسی و نظامی سازمان منافقین

و یعذب المنافقین و المنافقات و المشرکین و المشرکات الظانین بالله ظن السوء علیهم دایره السوء و غضب الله علیهم و لعنهم و اعدلهم جهنم و ساءت مصیرا - سوره فتح، آیه 6

امتیاز: Article Rating

پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران، عراق را در بن­بست سیاسی و نظامی شدیدی قرار داد و توطئه­های وسیعی را که از جانب استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی تدارک دیده شده بود نقش بر آب کرد و برگروه­ها و عناصر به اصطلاح «اپوزیسیون» نیز شوک شدیدی وارد ساخت. در این میان منافقین به عنوان گروهی که همه حیثیت (!) و هستی خود را در گرو جنگ نهاده بود، بیشترین صدمه و لطمه را از پذیرش قطعنامه توسط ایران متحمل شد؛ و برای خروج از بن بست، توطئه­ای به مرحله اجراء در آورد.

در آن زمان منافقین در تحلیل­های درون گروهی خود، امکان قبول آتش بس از سوی ایران را غیر ممکن می دانستند و به صراحت ادعا می­کردند که جمهوری اسلامی فقط زمانی به صلح رضایت خواهد داد که از جنبه­های سیاسی، نظامی و اقتصادی به بن بست کامل رسیده باشد و تحت چنین شرایطی سقوط رژیم حتمی و در نتیجه قدرت حکومتی به سازمان منتقل خواهد شد. بنابراین فرصت پیش آمده را زمان مناسبی برای دستیابی به اهداف پلید خود پنداشتند.

«مسعود رجوی» سرکرده سازمان منافقین به عناصر فریب خورده این گروهک چنین گفته بود: «نیروهای ایرانی به خاطر حمله­های بی­امان عراق از هم پاشیده و جبهه­ها خالی است؛ در داخل هم دولت اقتداری ندارد؛ چون قطع­نامه را قبول کرده. مطمئن باشید به کرمانشاه که برسیم، همه مردم ایران پشتیبان ما خواهند شد و با گاو و گوسفند به استقبالمان می­آیند. بقیه بحث­ها هم بماند برای میدان آزادی.»[1]

قبل از این، اطلاعاتی به دست آمده بود که رژیم عراق در صدد است، در مرحله جدید جنگ با استفاده از عناصر ضد انقلاب دست به یکسری عملیات بزند، از آنجا که عراق به خاطر پذیرش قطعنامه، بهانه­ای برای تجاوز جدید به ایران، نداشت، با حمایت و پشتیبانی تسلیحاتی، لجستیکی و هوایی از منافقین، نیروهای خود را از انجام دخالت مستقیم در ورود به ایران بر حذر داشت. به همین منظور، ابتدا برای کاستن از حجم نیروهای خودی در غرب، اقدام به تک وسیعی در خرمشهر نمود و سپس با هجوم و آتش در منطقه سر پل ذهاب و صالح آباد، این مناطق را به تصرف در آورد و راه ورود منافقین را هموار کرد. عراق همچنین، پس از ورود منافقین، به منظور پشتیبانی در چند نوبت، اقدام به بمباران هوایی خطوط و نیروهای ایرانی کرد و هلیکوپترهای نیروبر عراق نیز، طی این مدت به طور مرتب به پشتیبانی منافقین مشغول شوند.

 

صفحه: 1 از 5 (صفحه بعد)

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444