X

اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 04 تیر 1392
بيا تا سوته دلان گردهم آئيم
یک خاطره و چند تحلیل از قدرت الله نجفی قمشه ای

  بيا تا سوته دلان گردهم آئيم

امتیاز: Article Rating

پیش از ورود پیروزی انقلاب اسلامی و در مسیر مبارزه با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و شهید مظلوم آیت الله آیت الله دکتر بهشتی آشنا شده بودم. تا اینکه انقلاب پیروز شد و این دو شخصیت بزرگوار من را دعوت کردند تا به عضویت در حزب در آیم. با ورود به حزب به عنوان رزرو سوم شورای مرکزی و عضو هیئت اجرایی عالی حزب نائل شدم.حضرت امام نیز از حزب جمهوری اسلامی حمایت می کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و زمانی که ایشان در قم تشریف داشتند روزی در مدرسه فیضیه که من نیز در آنجا حضور داشتم خطاب به حاضران فرمودند:«اگر می خواهید حزب داشته باشید (این حزب) حزب جمهوری اسلامی (است) » و تعامل ایشان با حزب خیلی عالی بود.
حزب جمهوری اسلامی به عنوان یک تشکل فراگیر در آن مقطع بسیار خوب عمل کرد. در زمینه اقتصاد و مهار تورم به سراغ کارشناسان می رفت و از آن ها و دیدگاه های تخصصی آن ها بهره می گرفت و در خدمت رسانی به مردم پیشتاز بود. در صحنه انتخابات ، حزب جمهوری اسلامی پیشتاز و هسته مرکزی به حساب می آمد. حزب در دفاع مقدس و تسخیر لانه جاسوسی که به دست دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت بسیار خوب درخشید و برخی جوانان که این حماسه را خلق کردندن در حزب جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند.با شروع کار این تشکل انقلابی ، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و شهید مظلوم دکتر شهید بهشتی فرمودند تا به عضویت حزب جمهوری اسلامی در آیم. بنده نیز با شناختی که با این عزیزان و با مطالعه ای که نسبت به اهداف و برنامه های این حزب نوپا داشتم قبول کردم.در حزب هم که بودم از محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) شهید بهشتی و آقای هاشمی رفسنجانی استفاده می کردم و روز به روز آشنایی ما عمیق تر می شد و این عزیزان لطف عجیبی به بنده داشتند و در این راستا حقوق بسیاری بر عهده دارم.
وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید بنده 40 سال سن داشتم و حدود 23 سال نیز سابقه تحصیل و تدریس در قم و برگزاری کلاس های تفسیر و حکمت و تصدیق در کارنامه ام موجود بود. در اواخر سال های 1358 و با فراگیر شدن تب و تاب انتخابات ، جمع کثیری از مردم شهر رضا و حومه آن با محوریت متدینین و علما تکلیف کردند تا وکالت آن ها در مجلس شورای اسلامی را بپذیرم. انقلاب تازه تشکیل شده بود و کشور به یک نهاد منسجم و قانون گذار به نام مجلس شورای اسلامی نیاز داشت. در پی درخواست مردم شهررضا و جرقویه حضور در مجلس را برای خدمت به مردم و وضع قوانینی که مردم را از میراث بدبختی 2500 ساله شاهنشاهی نجات بدهد ، مناسب دیدم.قبل از ورود به مجلس شورای اسلامی برای موضع گیری سیاسی ، خطوطی به ذهنم خطور کرد اما سرانجام همان خط اسلام ، نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم که همان خط امام و ولایت بود را برگزیدم. هدف من از ورود به مجلس تحقق آرمان هایی بود که مردم برای رسیدن به آن خون بهترین افراد خانواده اشان را فدا کرده بودند.

حادثه هفتم تیر
موضوع جلسه شورای مرکزی در شب حادثه هفتم تیر درباره اقتصاد و تورم بود ، اما با درخواست برخی حاضران و پس از رای گیری به موضوع انتخابات ریاست جمهوری تغییر کرد.در آن شب بنده و شهید مرحوم محمد علی حیدری، به اتفاق وارد ساختمان حزب شدیم.هنگام ورود به سالن جلسات با محمدرضا کلاهی که مقابل در سالن ایستاده بود رو به رو شدیم. وی ما را بازرسی کرد و بعدها فهمیدیم این حرکت های وی دروغین و حفظ ظاهر بوده است. پس از بازرسی ضمن خوش آمد گویی ما را به داخل سالن هدایت کرد. به اتفاق شهید حیدری در ردیف نخست جلسه نشستیم. شهید بهشتی مشغول صحبت درباره ریاست جمهوری شد که ناگهان صدای عجیبی به گوش من رسید و برای لحظاتی مشاهده کردم که آتش مهیبی همه جا را فرا گرفت و به یک باره واژگون شدم و سرم به زمین کوبیده شد. وقتی به خودم آمدم سه مرتبه «انا الله و انا الیه راجعون» را خواندم. اندکی به هوش آمدم با خود گفتم دشمنان دیروز آقای خامنه ای را ترور کردند و امشب نوبت به ما رسید. در زیر آوار که بودم همچنین آیات 88 و 89 سوره مبارک شعرا را تلاوت می کردم که «یوم لا ینفع مال و لا بنون الا من اتی الله بقلب سلیم» تا اینکه امدادگران بنده را از زیر آوار بیرون کشیدند. ابتدا من را به بیمارستان طرفه منتقل کردند که دوباره تا حدود ساعت 9 روز دوشنبه هشتم تیر بی هوش شدم.
به خاطر دارم که در بی هوشی حال خوشی داشتم و به نظرم آمد که سوره مبارک حضرت مریم را به محضر بی بی دو عالم حضرت فاطمه (س) هدیه و قرائت می کنم. البته بعد از آن از هوش می رفتم و لحظاتی به خود می آمد.

صفحه: 1 از 2 (صفحه بعد)

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444