X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1396
اولین اصل در یک ازدواج موفق خودشناسی است

  اولین اصل در یک ازدواج موفق خودشناسی است

دکترعلی شیخ الاسلامی مشاوره کلینیک خانواده موسسه سرچشمه، گفت:اولین اصل در یک ازدواج موفق خودشناسی است
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، با توجه به این موضوع که تاکنون 14 ازدواج کارشناسی شده در کارگاه‌های عصر یخبندان موسسه سرچشمه انجام شده و درایام میلاد امام هشتم نیز 2 عقد انجام شد. دکترعلی شیخ الاسلامی مشاوره کلینیک خانواده موسسه سرچشمه دردومین جلسه از سومین دوره کارگاه‌های عصر یخبندان، گفت: جلسه قبل درمورد تأخیر وچرایی سن ازدواج بحث شد و این جلسه مربوط به ملاک‌های ازدواج است، در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد مهم‌ترین ملاک خود فرد است یعنی بعد از خود شناسی، فرد به ملاک ازدواج تبدیل می‌شود پس از این مرحله فردی را که انتخاب کردیم با خود می‌سنجیم اینجاست که به تفاوت‌ها پی می‌بریم و حال این سئوال پیش می‌آید چه میزان از این تفاوت‌ها قابل تحمل هستند. ما قرار نیست بهترین انسان دنیا را برای ازدواج انتخاب کنیم، انتخاب ما باید فردی باشد که بیشترین هماهنگی را با ما دارد و قیاس قرار نیست با شخص دیگر باشد بلکه باید با خودمان مقایسه کنیم، برای همین اولین اصل در یک ازدواج موفق خودشناسی است.

وی افزود: باید بدانیم که خودمان را در چه ابعادی بشناسیم هر کدام ازما یک سری ابعاد شخصیتی داریم مثل آستانه عصبی شدن برون‌گرایی و درون گرایی و انعطاف پذیری، احساس مسئولیت و نظم پذیری این‌ها موضوعاتی است که باید اشراف کامل به آن‌ها داشته باشیم و از این روش به دست می‌آید شخصیت مقابل تا چه میزان هماهنگ با اخلاق فرد است و هرچه قدر این هماهنگی بیشتر باشد تنش‌ها و اختلافات در زندگی آینده کمتر می‌شود، اما اگر فقط با آرمان‌ها بسنجیم امکان دارد فرد به آرمان نزدیک باشد ولی با ما هیچ وجه مشترکی نداشته باشد. تفکر وعمق اعتقادات نیز در ازدواج بسیارحائز اهمیت است.

مشاوره کلینیک خانواده سرچشمه اظهار کرد: در روش‌های ازدواج؛ تحقیقات مرحله اول است و گفتگو و مشاوره در مراحل بعد است که باید انجام شود. البته این تمام ابزار نیست برای زندگی مشترک، داشتن به یک سری مهارت‌ها الزامیست. مثل احساس استقلال و عزت نفس که باید از کودکی در بچه‌ها رشد داده شود. یکی از معضلات امروز این است که این دوحس در جوانان تقویت نشده است.

درپایان این جلسه دکترعلی شیخ الاسلامی مشاوره کلینیک خانواده موسسه سرچشمه به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.
سومین دوره کارگاه‌های ازدواج در عصر یخبندان روز 5 شنبه ساعت 14 در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) برگزار می‌شود و شرکت عموم علاقه‌مندان در آن آزاد و رایگان است.

همچنین علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۵۰۲۴۱۲۰ تماس حاصل فرمایند.

موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه)در میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، کوچه شهید صیرفی‌پور واقع است.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار