X

اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 08 تیر 1396
مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر برگزار شد

  مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیرعصرروز چهارشنبه همزمان با سالروز انفجار حزب جمهوری اسلامی در مقتل شهدای هفتم تیر واقع در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، در این مراسم فرزند شهید محمدصادق اسلامی که از سازماندهی کنندگان مبارزات و تظاهرات دوران ستمشاهی بودند و مجازات های رژیم پهلوی را تحمل کردند با تاکید بر اینکه امنیت در کشور یکی از موارد مهم است اظهار داشت: ناامنی در زمان شاه بسیار مشهود بود. در مجالس، کوچه و خیابان امنیت وجود نداشت، مردان تنومند ناگهان وارد خانه می‌شدند و همه چیز را به هم می‌ریختند. یک بار تعداد زیادی از اقوام در خانه ما بودند که به خانه ما آمدند و مهمانان را گرفتند و بردند.

وی با تاکید بر اینکه آزادی را از همه مردم گرفته بودند و به لطف خدا و رهبری حضرت امام و در هوشیاری ملت ایران، این امنیت در کشور برقرار شد گفت: این امنیت به مذاق آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آن‌ها خوش نیامد و پس از آن دست به اقدامات بزرگی همچون کوموله‌ها، مجاهدین خلق، طبس و …زدند.

خانم اسلامی با اشاره به جنایات منافقین در دهه شصت یادآور شد: آن‌ها کاسب محل را به دلیل داشتن محاسن شهید کردند. در معابر بمب می‌گذاشتند و سلب امنیت می‌کردند. حتی به جان مقام معظم رهبری هم سوء قصد کردند.

فرزند یکی از شهدای هفتم تیر درباره آخرین سخنان پدرش پیش از رفتن به محل شهادت گفت: آن روز، ۷ تیر ۶۰، پدر اصلاح کرده و با دو سطل ماست به خانه آمدند. عجله زیادی داشتند‌. از پنجره چند کلمه درباره عزل بنی‌صدر و ترور نافرجام آیت‌الله خامنه‌ای گفتند و تاکید کردند که حواسمان به مسائل روز باشد.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی در حال نماز خواندن بودند که کلاهی، عامل ترور به سمت ایشان و پدرم آمد و گفت که به جلسه بروید ابراز داشت: آن شب ما در منزل در حال شام خوردن بودیم که صدای مهیبی شنیدیم. برادرم سریع رفت و دید که صدا از طرف حزب بوده است و پس از برگشت از حزب از وقوع فاجعه‌ای بزرگ خبر داد. سقف‌های مسجد ریخته بودند و مردم با دست خودشان خاک‌ها را کنار می‌زدند و شهدا را پیدا می‌کردند. کار خیلی سختی بود. شنیدن صدای ناله مجروحان بسیار سخت بود.

خانم اسلامی خاطرنشان کرد: ما آن شب را به دلیل احتمال وقوع کودتا به طور سختی سپری کردیم. به دلیل تهدیدات، صلاح ندانستیم که تنها در خانه بمانیم و به منزل یکی از بستگان رفتیم‌. خیلی برای شهید بهشتی دعا کردیم تا زنده بمانند.

یادگار شهید اسلامی با بیان اینکه نزدیک اذان صبح بود که برادرانم به منزل آمدند و خبر دقیقی از مجروحان نداشتند افزود: ساعت ۸ صبح بود که رادیو اسامی شهیدان را خواند: شهید حقانی، شهید بهشتی، شهید طباطبایی، شهید شاه‌علی و

وی در پایان با تاکید بر اینکه آن روز وقوع آن حادثه خیلی سخت بود. این بار نیز با وجود هجم گسترده فاجعه و شهادت ۷۳ از یاران باوفای نظام، مجلس آن روز با حضور مجروحان برگزار شد در قالب پرسشی تصریح کرد: حال سوال من این است؛ آیا با این تلاش‌های مجاهدانه، باز باید جای شهید و جلاد عوض و قلب مقام معظم رهبری نگران شود؟

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد از اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با بیان اینکه خداوند متعال در آیه‌ای بر دو اصل مهم و کلیدی تاکید فرموده و جامعه اسلامی را به تمسک به آن دعوت کرده است اظهار داشت: عبارت “ان الذین قالوا ربنا الله” یعنی نخستین توصیه خداوند در این کلام نورانی همان معرفت الله و پذیرش ربوبیت ذات اقدس حق است و نصاب توحید قرار گرفتن در دایره ربوبیت ذات اقدس احدیت است.

وی با اشاره به اینکه خدا بر جان آنان حکومت می‌کند و مربی آنان، خداوند است گفت: ثمره قرار گرفتن در دایره حضرت حق، دست یافتن با ارزش‌های والاست، انسان‌هایی که خداوند در جان آنان حکومت می‌کند، از تعلقات دنیا دست می‌کشند و به علم و معرفت دست پیدا می‌کنند با همه ارزش و دستاوردهای والا که ثمره پذیرش ربوبیت حق است،

دبیر جامعه وعاظ تهران با تاکید بر اینکه با قرار گرفتن در این مقام شامخ، آثار حرکت انسان و تعالی او را شاهدیم نه پایان راه را، افزود: قرآن بر قسمت “ثم استقاموا” تاکید دارد و این یعنی ما باید مقاومت و ایستادگی خود در کنار حق را حفظ کنیم.

ایستادگی و مقاومت دغدغه رهبری است

نایب رییس اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل انسان‌ها فهم حق و معرفت حق نیست بلکه بسیارند انسان‌هایی که حق را می‌شناسند ولی از آن زاویه می‌گیرند تصریح کرد: مشکل جامعه بشریت پس از شناخت حق، ایستادگی و پایداری است، حضرت علی(ع) پس از گذشت ربع قرن از رحلت پیامبر اسلام(ص) با جامعه‌ای مواجه شدند و دریافتند که باید در کنار حق قرار بگیرند، جامعه با اکثریت قاطع و استثنائی در کنار علی(ع) قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه تکیه این آیه بر استقامت و ایستادگی است، خاطرنشان کرد: ایستادگی در کنار حق رمز پیروزی در دنیا و سرافرازی در آخرت است، شما تاریخ انقلاب اسلامی را ببینید و این برگ‌های زرین را ورق بزنید، از همان ساعات نخستین، دشمنان انقلاب، تمرکز خود را متوجه شخصیت‌هایی کردند که در حوزه رهبری کارهای مهم نقش‌های خطیری را برعهده داشتند. جان رهبر انقلاب را مورد سوء قصد قرار دادند و در روز بعد افراد الهی و دوستان خدا را ترور کردند.

حجت الاسلام ابوترابی با بیان اینکه مردم بر اثر حادثه هفتم تیر در برابر جریان نفاق ایستادند، افزود: وحدت امت اسلام که هدف دشمنان اسلام بود، در سایه شهادت شهید بهشتی تجدید حیات یافت و قوی‌تر شد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمام دغدغه رهبری معظم و دلسوزان در این مقطع تمسک به اسلام ناب و ایستادگی در کنار خداوند در مسیر پیروزی است گفت: از نیم قرن قبل، امام در برابر جنایت‌کاران ایستاد. امام در خارج از مرزها با نظام‌های دیکتاتوری مبارزه می‌کردند و از آغاز فرمودند که سر و کار ما با آمریکا، شوری و انگلیس است.

سخنان زهرآگین آمریکاییها بخاطرشکست‌های پی در پی است

وی با تاکید بر اینکه ما از روز نخست تا این ساعت، در هر جبهه‌ای که در برابر آمریکا و سایر دشمنان ایستاده‌ایم، بدون هزینه پیروز بوده‌ایم، اظهار داشت: دنیا با همه وجود، عظمت و اقتدار ملت ایران را تجربه کرد، دستاورد این استقامت، پیروزی عزت‌آفرین و با اقتدار بود. اگر شهدای شما نبودند، امروز لبنان به نماد مقاومت ملت عرب تبدیل نمی‌شد. اگر شهدای شما نبودند، امروز عراق به گورستان سربازان آمریکایی، تروریست‌ها و داعش‌ تبدیل نمی‌شد.

حجت الاسلام ابوترابی با بیان اینکه نخست وزیر عراق چند روز گذشته اظهار کرد که آمریکایی‌ها می‌گفتند که مبارزه با داعش در عراق حداقل بیست تا ۳۰ سال وقت نیاز دارد، تاکید کرد: اینکه می‌بینید که روسای جمهور آمریکا هرگاه لب به سخن می‌گشاید، زهر می‌ریزد به خاطر شکست‌های پی در پی است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه امروز ایستادگی ملت‌های مختلف در کنار یکدیگر در تاریخ اسلام متفاوت است گفت: ریشه این مقاومت در پیروزی جمهوری اسلامی در دفاع مقدس ریشه دارد، راه افزایش اقتدار، ایستادگی و مقاومت است. سخن رهبری نیز این است که ملت با همان آرمان‌های سال ۶۷ راهشان را ادامه بدهند و از چیزی نهراسند.

 


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار