X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 29 خرداد 1396
شب قدر بهترین فرصت برای توبه حقیقی است

  شب قدر بهترین فرصت برای توبه حقیقی است

مراسم مناجات شب قدر، با سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا زائری در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، در این مراسم حجت الاسلام محمدرضا زائری به صفت بخشندگی خداوند متعال اشاره کرد و گفت: ما، انسان ها، در شرایط معمولی حق دوستی را نسبت به تمام دوستان خود در نظر می گیریم و تلاش می کنیم حق یکی را به نفع دیگری پایمال نکنیم. طبیعی است که بخشندگی خداوند کریم را باید حد و اندازه خداوندی او در نظر گرفت که با معیار قیاس و سنجش ما انسان ها قابل مقایسه نیست.

ایشان به دعوت الهی به سوی خیرات اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه که خداوند برای سال آینده ما مقدر می فرماید جز خیر و رحمت نیست. ما تنها وظیفه داریم که مراقبت داشته باشیم تا این خیر و رحمت را از دست ندهیم.

حجت الاسلام زائری در ادامه گفت: یکی از نکاتی که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله به مردم آموزش دادند آن بود که خداوند در ماه مبارک رمضان دست و پای شیطان را بسته است. بنابراین بهانه‌ای برای ارتکاب گناه نداریم تا بهانه جویی کنیم. از سوی دیگر آن حضرت فرمودند که خداوند در این ماه درهای بهشت را گشوده تا مردم وارد شوند و درهای جهنم نیز بسته شده است.

آزادی هفتاد هزار هزار انسان گناهکار در شب های ماه رمضان برکت دیگری در این ماه است که حجت‌الاسلام زائری به آن اشاره کرد و ادامه داد: خداوند افراد را به میهمانی دعوت کرده و جز خیر برای آن ها نخواسته است. در چنین موقعیتی ما باید ظرفیت پذیرش خیر را در خود بالا برده و خود را از آن محروم نکنیم.

این فعال فرهنگی درباره تلاش برای کسب و نگهداری رحمت الهی تصریح کرد: بهتر و امین تر از حضرت امیرالمومنین علیه السلام برای این کار سراغ نداریم تا ایشان را واسطه قرار دهیم که خداوند عنایت کند در مسیر نگهداری و فیض بردن از رحمت الهی محروم نمانیم. چنانکه خداوند را به قرآن کریم و پیامبر و اهل بیت علیهم السلام قسم می دهیم که آلوده به گناه نشویم.

حجت الاسلام زائری با بیان اینکه حقیقت استغفار این است که انسان با تمام وجود بفهمد غفلت با او چه کرده،  بر قرار صادقانه با خداوند در شب های قدر تاکید کرد و گفت: هر کسی متناسب با شناخت از خود، نقاط قوت و ضعف خود را می داند و باید با خداوند قرار بگذارد که توبه حقیقی کرده و از گناه دوری کند.

ایشان ادامه داد: استغفار نه لقلقه زبان است و نه تعارفی در میان است. بلکه توبه حقیقی در خالصانه ترین لحظات مناجات انسان با خدا اتفاق می افتد که شب قدر بهترین فرصت برای این کار است.

***

لازم به یادآوری است برنامه شبهای بهشتی(افطار تا سحر) همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان با برنامه‌های متنوع از جمله جشن قرآن، بازارچه خیریه، مشاوره خانواده و ... میزبان عموم خواهد بود

میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه)


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار