X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 فروردین 1396
همایش بزرگداشت شهید آیت الله سید محمدباقر صدر

  همایش بزرگداشت شهید آیت الله سید محمدباقر صدر

همایش بزرگداشت شهید آیت الله سید محمدباقر صدر روز یکشنبه 3/اردیبهشت/96 در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار می شود.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، سید امید مؤذنی معاون پژوهش پژوهشگاه شهید صدر ضمن تأکید بر جایگاه والای علمی شهید صدر، تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، آیت الله شهید سید محمد باقر صدر، اگر نگوییم بی‌نظیر، حدّاقل یک شخصیّت کم‌نظیر بود.

وی ضمن اشاره به اقدامات ویژه شهید صدر در عرصه‌های علمی و تأثیرات سلوک سیاسی و اجتماعی او در عصر خویش، اظهار داشت: شهید صدر در تمام عرصه‌هایی که به حوزه علم دینی، مربوط می‌شود، اندیشه‌ورزی کرده و گام‌های مهمی برداشته و در همه آنها نوآوری داشته است.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی مکتب‌آفرینی در دانش‌های اسلامی را یکی از ویژگی‌های شخصیت علمی آیت الله شهید صدر می‌شمارند؛ خاطرنشان کرد: شهید صدر شخصیتی است که در فقه، اصول، کلام، فلسفه و علومی چون اقتصاد و ریاضیات آثاری را آفریده‌ که بیشتر آنها تا امروز نظیری نداشته است، اما با وجود این، هنوز طی گام‌های بعدی و تکمیل این فرایند، کمتر مورد توجه مراکز دینی قرار گرفته است.

وی توجه به آثار آیت الله شهید صدر را در تحکیم و ثبات جایگاه حوزه‌های علمیه در جامعه اسلامی بسیار مهم ارزیابی نمود و یادآور شد:  آیت الله شهید سید محمد باقر صدر الگویی است که می‌تواند راه مجد و عظمت علمی را پیش پای طلاب جوان حوزه بگشاید و افق‌های نویی را برای حوزه علمیه باز کند.

وی با بیان این که رهبری سیاسی- اجتماعی و فعالیت های آیت الله شهید صدر محدود در عراق نبود، اظهار داشت: ایشان گذشته از آثار، با شاگردانی که تربیت نمودند، تاثیرات شگرفی را در گستره جهان اسلام ایجاد نمودند.

وی تأکید کرد: آیت الله شهید صدر شخصیت کم نظیری است که متأسفانه علی رغم همه ویژگی‌های خاصی که در ایشان جمع شده؛ هنوز حوزه‌های علمیه و به طور خاص حوزه علمیه قم و فضای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران آنگونه که باید به این شخصیت نپرداخته و اندیشه‌های این شخصیت بزرگوار به شدت در مهجوریت قرار دارد و بسیاری از آثار ایشان علی‌رغم اهمیت موضوع و نوآوری‌های موجود در آنها، هنوز مورد مطالعه و نقد جدی اندیشمندان قرار نگرفته است.

وی بیان داشت به منظور بزرگداشت شخصیت شامخ شهید آیت الله محمدباقر صدر و خواهر مظلومه اش بنت الهدی صدر در روز یکشنبه سوم اردیبهشت  ساعت 16-20 همایشی با حضور آیت الله عباس کعبی،‌ استاد حسن رحیم‌پور ازغدی و اقتصاددان فرانسوی دکتر ژولین پلیسه، برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است، این همایش در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر«سرچشمه» واقع در: میدان بهارستان نرسیده به چهارره سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار می شود و شرکت برای عموم علاقه مندان آزاد می باشد ، همچنین نمایشگاه عکس آیت الله شهید صدر و نمایشگاه آثارایشان در حاشیه این همایش برگزار خواهد شد.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار