X

اخبار

تاریخ انتشار: پنجشنبه 04 بهمن 1397
برگزاری دومین مناظره مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی

  برگزاری دومین مناظره مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی

دومین جلسه مناظره علیرضا زاکانی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و مصطفی تاج زاده فعال سیاسی اصلاح طلب در بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار شد. 
امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی شهدای انقلاب اسلامی، دومین جلسه مناظره علیرضا زاکانی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و مصطفی تاج زاده فعال سیاسی اصلاح طلب روز چهارشنبه 3 بهمن ماه 1397 با حضور اصحاب رسانه در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار گردید.
* هفته گذشته این مناظره که بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی پیدا کرده بود در ساختمانی واقع در خیابان کارگر شمالی برگزار شد.
* آنچه در غائله تیر ۷۸ گذشت در مناظره اول مطرح شد و در مناظره دوم پیرامون انتخابات سال ۸۸ که به دلیل هنجارشکنی دو کاندیدای شکست خورده به فتنه و ناامنی در جامعه انجامید، بحث های داغ و طولانی بین طرفین بیان شد.
* داستان برگزاری مناظره دوم از آنجا کلید خورد که در مناظره اول، تاج زاده پیشنهاد مناظره دوم را مطرح کرد و گفته بود من سه شنبه هفته آینده می توانم میزبان مناظره دیگر باشم، زاکانی گفت سه شنبه نمی توانم کشیک هستم اما چهارشنبه می توانم از این رو چهارشنبه جهت برگزاری مناظره سیاسی این دو شخصیت سیاسی تعیین شد.
* زمان آغاز مناظره ساعت ۱۴ ا علام شده بود؛ زاکانی و تاج زاده سر ساعت خود را به سرچشمه رساندند. در بدو ورود آنچه جالب توجه بود، کتابهایی بود که تاج زاده اصلاح طلب به همراه داشت. این فعال اصلاح طلب که سابقه عضویت در جبهه منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب را در کارنامه سیاسی اش ثبت کرده در مناظره اول نیز یکی از کتابهایی که همراه داشت را باز و گزارش های امنیتی که از حادثه کوی دانشگاه در آن ذکر شده بود را خوانده بود.
* ساعت ۱۴:۱۵- قرعه به نام تاج زاده افتاد و او آغازگر مناظره شد؛ ابتدا مجری برنامه گزارشی از مناظره اول ارائه کرد و گفت به بلوغ سیاسی رسیده ا یم و در مکانی که قبلا در آن ترور صورت گرفته بود شاهد گفتگو بین دو دیدگاه متفاوت سیاسی هستیم.
* علی اصغر شفیعیان روزنامه نگار اصلاح طلب، سعید شریعتی عضو حزب اتحاد ملت و فخر السادات محتشمی همسر تاج زاده از جمله چهره های اصلاح طلبی بودند که در مناظره حضور داشتند؛   محتشمی دقایقی از مناظره، فیلمبرداری و آن را در اینستاگرام پخش کرد.
*تاج زاده سخنان خود را با انتقاد از صدا و سیما پیرامون پخش مناظره اول آغاز کرد که به دلیل نداشتن بلندگو در سالن جلسه، صدای او ضعیف منتقل می شد و این منجر به واکنش اصحاب رسانه شد و تاج زاده هم با خنده خطاب به مجری گفت «بلندگو ندارید؟». البته در ادامه علی رغم عدم هماهنگی مسئولین برگزاری مناظره با روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی جهت نصب سیستم صوتی، به سرعت سیستم صوتی مناسب با جلسه آماده گردید.
* معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات که از لقب برخی رسانه ها به او مبنی بر «آقای تقلب» دلخور بود ناراحتی خود را ابراز داشت و در عین حال نهاد شورای نگهبان و آیت الله جنتی را بابت ابطال برخی آرا در انتخابات مجلس ششم، (حوزه انتخابیه تهران) متهم به عبور از آرای مردم کرد و بار دیگر از انتخابات آزاد سخن گفت!
* ساعت ۱۴:۵۰- نوبت به زاکانی رسید که به اظهارات تاج زاده پاسخ دهد؛ او ابتدا دستگیری مرضیه هاشمی را محکوم کرد و گفت بهتر است تاجزاده موضع خود را در مورد آمریکا بیان کند. آیا آمریکا را دشمن می دانید؟
*زاکانی با اسناد به ادعاهای تاج زاده پاسخ می داد؛ در آن هنگام دکمه شاتر عکاسان برای ثبت این اسناد به صدا درآمد که این اقدام به مضاق تاج زاده خوش نیامد و با خنده واکنش خود را نشان داد.
* پس از پایان اظهارات زاکانی، مجری برنامه گفت موضوع برنامه ناآرامی های ۸۸ اعلام شده است اما تاکنون مطالب جلسه گذشته مطرح شد. درخواست داریم در مورد موضوع جلسه صحبت کنید که تاج زاده آمادگی خود را برای مناظره سوم اعلام کرد و به خبرنگاران خبر داد مناظره سوم ما با آقای زاکانی اسفندماه برگزار می شود و زاکانی استقبال کرد.
*علیرغم تذکر مجری برنامه، معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات به قتل های زنجیره ای و انتقاد از نظارت استصوابی پرداخت.
* بعداز پایان سخنان تاج زاده، حلقه نزدیکانش که در ردیف نخست نشسته بودند، کاغذهایی به او می دادند مجری گفت کاغذهایی که داده می شود از سوی مشاوران آقایان داده می شود و از بیرون مطلبی اعمال نمی شود؛ باز کاغذها به تاج زاده داده می شد که او به مشاورانش گفت «لطفاً دیگر این کاغذ ها را ندهید».
* دو ساعت از مناظره سپری شد که تاج زاده گفت باید کم کم وارد مسائل سال ۸۸ شویم.
* تاج زاده به جای آنکه با زاکانی مناظره کند ترجیح داد با افراد و نهادهای غایب مناظره کند. از این رو از حداد عادل، آیت الله احمد جنتی و سپاه پاسداران نام برد و فعالیت های سیاسی آنها را عبور از رأی مردم دانست. زاکانی هم به او توصیه کرد اخلاق را رعایت کند. افرادی که نام برده اید در این جلسه حضور ندارند. آقای حداد غایب هستند اگر هم مطلبی دارید باید وقتی که ایشان حضور دارند، مطرح کنید.
* در مبان 2 نیمه برخی همراهان آقای تاج زاده بر خلاف قواعد مناظره اقدام به عملیات روانی با عنوان مدرک تحصیلی نمودند که با پاسخ زاکانی مواجه شدند.
* ساعت ۱۶:۱۸: مجری برنامه به مدت پنج دقیقه تنفس اعلام کرد.
* در نوبت دوم مناظره،طرفین(تاج زاده و زاکانی)به صورت مصداقی وارد ناآرامی های سال ۸۸ شدند.
* تاج زاده «محکوم فتنه ۸۸»پس از آنکه به واکاوی انتخابات ۸۸پرداخت و زمان پاسخ زاکانی به او فرا رسید،مجری با خطاب قرار دادن تاج زاده،گفت: شما تا پایان جلسه،۱۳دقیقه وقت دارید، می تواند از این زمان کامل استفاده کنید یا در دو نوبت صحبت کنید که او(تاج زاده) گفت:اگر کامل از این زمان استفاده کنم خسته می‌شوم کما اینکه الان خسته شدیم(با خنده).
* تاج زاده در مناظره دوم با زاکانی، عملکرد برخی از نهادهای انقلابی را زیر سوال برد و در عین حال به تبیین پیشنهادهای خود در عرصه سیاسی کشور پرداخت.
* غیر جناحی شدن قوه قضاییه، تحقیق و تفحص از همه نهادها (انتخابی و انتصابی) و عدم دخالت نظامیان در امور سیاسی، تشکیل کمیته حقیقت باب، تجدید نظر در حوزه سیاست خارجی پیشنهادهای مطرح شده از سوی تاج زاده بود.
* معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات مدعی شد: ۱۰سال از سال ۸۸می گذرد اما اگر کمیته حقیقت یاب تشکیل و هر نظری اعلام کند من می پذیرم.
* زاکانی در واکنش به مواضع حمایتی تاج زاده درباره میر حسین موسوی، بخشی از فیلم اعترافات محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز در قبال نقش آفرینی موسوی در فتنه ۸۸ را پخش کرد که نزدیکان تاج زاده با صدای بلند نسبت به پخش این فایل صوتی اعتراض کردند و گفتند: «در کجا صحبت کرده است؟»که مجری گفت، اگر سوالی می خواهد مطرح شود باید خبرنگاران بپرسند.
* طرح سوال از زاکانی اصولگرا و تاج زاده اصلاح طلب، بخش پایانی مناظره بود؛ خبرگزاری فارس و خبرگزاری دانشجو از تاج زاده و سایت امتداد (نزدیک به حزب اتحاد ملت) و اعتماد آنلاین از زاکانی سوال مطرح کردند.
* ساعت ۱۸:۱۵: مناظره دوم، پایان یافت و مقرر شد مناظره سوم با موضوع فتنه ۸۸ و فساد اقتصادی با حضور زاکانی و تاج زاده، اسفند ماه برگزار شود.اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • برنامه-های-هفتگی3
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72