X

اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 مرداد 1397
مدارس به مجموعه سرچشمه وصل شوند

  مدارس به مجموعه سرچشمه وصل شوند

مدیر آموزش و پرورش منطقه 12 تهران با اشاره به ظرفیت های متنوع بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی گفت: مدارس باید به مجموعه سرچشمه وصل شوند.
امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، حمید شاه منصوری مدیر آموزش و پرورش منطقه 12 تهران در حاشیه بازدید از بخش های مختلف مجموعه سرچشمه (یادمان شهدای هفتم تیر) ضمن تشکر از تاکید مدیریت این مجموعه بر مباحث فرهنگی گفت: بنده خیلی از قسمت های این مجموعه را تا به حال ندیده بودم و در بازدید امروز متوجه شدم که یک تغییر رویکر در جهت استفاده بهینه از تجهیزات در جهت پیشبرد اهداف اخلاقی و علمی آموزشی و تربیتی رخ داده است. این اتفاق را به فال نیک می گیریم و امیدواریم ما هم بتوانیم از پتانسیل مدارس و مجموعه آموزش و پرورش در این زمینه ها استفاده و منشا اثر خیر برای آموزش و پرورش، مجموعه سرچشمه و اهالی این محل شویم.

مدیر آموزش و پرورش منطقه 12 افزود: ما از کمک به مجموعه آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ سازی و کمک به فرهنگ در آموزش و پرورش استقبال می کنیم و نگاه تنگ نظرانه نداریم.

وی با اشاره به پتانسیل مجموعه سرچشمه برای استفاده دانش آموزان و معلمان گفت: برگزاری مسابقات و برنامه های پرورشی و فرهنگی و جشنواره های دانش آموزی ازجمله برنامه هایی است که قابلیت اجرا در این محیط را دارد. ازطرفی تهیه بلیت هایی برای بازدید دانش آموزان از مجموعه نیز تدارک دیده شده که کار بسیار خوبی برای استفاده از امکانات این مجموعه و آشنایی با آن است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه 12 گفت: کیفی ترین مدارس در شهر تهران و شاید در سطح کشور را در منطقه داریم و از آن طرف برخی مدارس را داریم که حداقل امکانات که در روستاها هم وجود دارد را ندارند و این اختلاف ها در منطقه 12 به چشم می خورد و این کار ما را دشوار کرده است زیرا بافت دانش آموزی آسیب پذیری بیشتری مخصوصا در حوزه اجتماعی دارد.

شاه منصوری افزود: مدارس باید به مجموعه سرچشمه وصل شوند و ارتباط آن ها با این مجموعه برقرار شود و این شروع می تواند برنامه های آتی را در پی داشته باشد.


برای مشاهده تصاویر بیشتر روی تصویر بالا کلیک کنید

در این جلسه سعید گل شناس مدیرعامل بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی با اشاره به وسعت جغرافیایی منطقه 12 و جانمایی مدارس از شمال تا جنوب این منطقه گفت: سطح مدارس منطقه 12 از جهات مختلف مشابه یکدیگر نیست و ما در مجموعه سرچشمه آماده ایم که دانش آموزان این منطقه را در کنار هم و با برگزاری جلسات مختلف فرهنگی و هنری جمع کنیم و ان شاء الله منشاء خیر و برکات برای دانش آموزان به خصوص ساکنین منطقه 12 شویم.

وی در همین زمینه افزود: طرح "همکلاسی" را می توانیم اجرا کنیم به این نحو که مناطق برخوردار(از لحاظ تحصیلی، تجهیزات، مشاوره ای، سطح دانش و ...) را با مناطق کم برخوردار در یک مکان سومی که مجموعه سرچشمه باشد کنار هم قرار دهیم.

گل شناس با بیان اینکه برنامه های مجموعه سرچشمه ذیل سه ضلع خانواده، مدرسه و مسجد برگزار می شود گفت: می توانیم این طرح همکلاسی را بطور آموزشی در منطقه 12 اجرا کنیم تا بعد از آن به مناطق دیگر سطح تهران گسترش دهیم. از طرفی ظرفیت کتابخانه این مجموعه می تواند محیطی برای استفاده دانش آموزان از کتبی باشد که به دلایل مختلف ازجمله مسائل مالی به آن دسترسی ندارند.

مدیر مجموعه سرچشمه گفت: ما آماده برگزاری برنامه های مشارکتی با آموزش و پروش منطقه 12 هستیم. چه برنامه هایی که مربوط به معلمان ازجمله جلسات مدیران مدارس می شود و چه برنامه هایی که مختص دانش آموزان مانند مسابقات سرود و تئاتر و ... است.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو
تگ اخبار
تگ اخبار
  • rahaei
  • fajre-nour
  • آلبوم موسیقی «میم مثل میهن» به همت مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر و بسیج صدا و سیما و با صدای «حامد جلیلی» و «حسین حقیقی» و آهنگسازی «سیدجواد پرئی» و تنظیم «مهدی شکارچی» و «مسعود بقایی» تولید شده است.
  • آلبوم موسیقی «لَبوَه» با صدای «هادی ناصری» و به همت بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) تولید شد.
  • مثبت114442424-72
  • 6564fffffe4444