X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 بهمن 1395
قرآن کتاب الهی شفاء است

  قرآن کتاب الهی شفاء است

قرآن هندسه هستی را در دسترس فرد قرار می دهد، قرآن کریم نرم افزارعالم را در دسترس فرد قرار می دهد، این کتاب الهی تاریخ، قوانین و ضوابط را بیان می کند

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، در ادامه سلسله جلسات تفسیر صحیفه سجادیه که در مؤسسه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار می شود، قرآن کریم را نور دانست و بیان داشت: سیره الهی فرستادن نور برای بندگان و رها نکردن آن ها در تاریکی بوده است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری بیان کرد: روایت می فرماید قرآن کریم حاکم و فرمانروای کتاب های الهی است که در آن هدایت خلق و روشنگری دل، اخلاق، ظرفیت وجودی، اجتماعی و... بیان شده است. قرآن از این جهات فرقان است که حلال و حرام را مشخص می کند، خدا قرآن را برای سعادت بشریت قرار داده است؛ مطالب قرآن مجمل و بسته نیست بلکه تفصیل داده شده است، یعنی آیات به آن انداز که نیاز است تشریح شده است، بخش، آیه و سوره بندی شده است، قرآن مطالب را برای ما بازگشایی و رمزگشایی کرده است.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد عنوان کرد: قرآن وحی است که خداوند آن را بر وجود نازنین نبی اکرم(ص) نازل کرده است، قرآن به صورت یکجا بر اساس یک کیفیت و به صورت بخش بخش نیز بر کیفیت دیگر نازل شده است.قرآنی نوری است که با تبعیت از آن می توان از تاریکی جهالت و غفلت خارج شد، این کتاب الهی شفاء است بر کسی که تصمیم می گیرد با سکوت عمیق و متفکرانه توانایی دل و زبان خود را برای فهمیدن آن بالا ببرد، قرآن کتاب شفا برای مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی، روحی، روانی و... است. در قرآن خاموشی نیست، البته ارتباط انسان ها با قرآن متفاوت است وگرنه قرآن همیشه درخشان است، قرآن کریم از مشیت بالغه الهیه رونمایی می کند، قرآن کریم این امکان را برای فرد فراهم می کند که به علم الهی راه پیدا کند.امام راحل می فرمایند اگر قرآن نبود باب معرفت الهی تا ابد بسته بود، قرآن این امکان را فراهم می کند که فرد از محضر حق خداوند متعال، انسان، هستی، آغاز، انجام، ظاهر، باطن و... را ببینید. قرآن دست عقل فرد را گرفته و بر بام هستی می برد که به آن عرش گفته می شود و به فرد اجازه می دهد از آن جا تمام مراحل هستی را تماشا کند، قرآن فرد را از آغاز هستی که هیچ کس به آن راه نداشته و تنها خدا بوده است آگاه می کند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان این که قرآن میزان است، تأکید کرد: قرآن نور هدایتی است که اگر افرادی برای مشاهده آن بیایند هیچ گاه برهانش را از آن ها خارج نمی کند، قرآن مانند خورشیدی نیست که گاهی طلوع و گاهی غروب کند.در قرآن خاموشی نیست، البته ارتباط انسان ها با قرآن متفاوت است وگرنه قرآن همیشه درخشان است، قرآن کریم از مشیت بالغه الهیه رونمایی می کند، قرآن کریم این امکان را برای فرد فراهم می کند که به علم الهی راه پیدا کند.امام راحل می فرمایند اگر قرآن نبود باب معرفت الهی تا ابد بسته بود، قرآن این امکان را فراهم می کند که فرد از محضر حق خداوند متعال، انسان، هستی، آغاز، انجام، ظاهر، باطن و... را ببینید. قرآن دست عقل فرد را گرفته و بر بام هستی می برد که به آن عرش گفته می شود و به فرد اجازه می دهد از آن جا تمام مراحل هستی را تماشا کند، قرآن فرد را از آغاز هستی که هیچ کس به آن راه نداشته و تنها خدا بوده است آگاه می کند.

ایشان خاطرنشان کرد: قرآن فرد را از پیش از خلقت تا پسا قیامت آگاه می کند، حال اگر فردی از قرآن محروم شود از چه چیزی محروم می شود؟  قرآن امکانی را فراهم می کند که انسان را بتوان از نگاه الهی تماشا کرد. قرآن به فرد هستی شناسی می دهد.

وی اضافه کرد : قرآن هندسه هستی را در دسترس فرد قرار می دهد، قرآن کریم نرم افزارعالم را در دسترس فرد قرار می دهد، این کتاب الهی تاریخ، قوانین و ضوابط را بیان می کند. آنچه در کتاب های قبلی الهی بوده در قرآن وجود دارد. قرآن ناسخ دیگر کتاب های الهی است.

لازم به ذکر است جلسات شرح صحیفه مبارکه سجادیه دوشنبه ها بعد از فریضه مغرب و عشاء در موسسه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» به نشانی: میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار می شود و ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو