X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: یکشنبه 17 تیر 1397
از بندگی تا کار تشکیلاتی

  از بندگی تا کار تشکیلاتی

رئیس مؤسّسه فقاهت و تمدن‌سازی گفت: شهید بهشتی انسانی بود با ابعاد برجسته مختلف که از جمله آن می توان به عبادت و بندگی ایشان تا انجام کارهای تشکیلاتی اشاره کرد.
امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، حجت الاسلام اکبرنژاد رئیس مؤسّسه فقاهت و تمدن‌سازی در تبیین شخصیت شهید بهشتی با بیان اینکه شهید بهشتی یک انسان چند بعدی بود گفت: یکی از برجستگی هایی که در شهید بهشتی می توان یافت جامعیت شخصیت این شهید بزرگوار است.

وی گفت: بعضی از شخصیت هایی که می خواهیم درباره آن ها صحبت کنیم تنها در یک عرصه پیشرو هستند، مثلا علمی یا آثاری که منتشر کرده و یا روحیات مردم داری و... . در عین حال بسیار کم با انسان هایی مواجه می شویم که ابعاد مختلفی از شخصیت خود را پرورش داده باشند. همانطور که یک تصویر سه بعدی گیرایی بیشتری نسبت به تصاویر دو بعدی دارد افراد چند بعدی نیز همینطور هستند و اثرگذاری بیشتری دارند و شهید بهشتی اینگونه و دارای شخصیتی چند بعدی بود.

رئیس مؤسّسه فقاهت و تمدن‌سازی با اشاره بعد بندگی و عبادت شهید بهشتی افزود: شهید بهشتی به نماز به قدری اهمیت می دهد که وقتی مهمان خارجی هم دارد و صدای اذان می آید خیلی راحت اعلام می کند که وقت نماز است و من 3 دقیقه باید اینجا نماز بخوانم و بعدش جلسه را ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه بعد دیگر شخصیت شهید بهشتی توجه ویژه به خانواده است، با بیان خاطره ای از سفر شهید بهشتی با خانواده به مشهد گفت: احتمالا دیدید که برخی از سیاسیون یا مسئولین به دلیل مشغله هایی که دارند خانواده را به حاشیه رانده اند اما یکی از برجستگی های شخصیت شهید بهشتی این است که خانواده حتی در بدترین شرایط برایش یک اصل بود.

حجت الاسلام اکبرنژاد با بیان اینکه از یک زاویه دیگر اگر به شهید بهشتی نگاه کنیم، از نظر علمی ایشان کسی نیست که به دلیل پرداختن به کارهای سیاسی کفه علمی را تضعیف کند یا کاهش دهد گفت: ایشان در حوزه علمیه قم و اصفهان بسیار در کارهای علمی جدی و دقیق بود. هر هفته یکی دوبار با آن وضع نامناسب حمل و نقلی به تهران می آمد و در کلاس های فلسفه دانشگاه شرکت می کرد و توانستند مدرک دکترای فلسفه را از دانشگاه تهران دریافت کند. از آن طرف در حوزه نیز در سطح اجتهاد کار کرده بود و باید گفت بهشتی را می توان به عنوان الگوی علمی معرفی کرد.

وی ادامه داد: به نظر بنده برجسته ترین بعد شخصیتی شهید بهشتی بعد کارهای تشکیلاتی است و ایشان قبل از انقلاب به دنبال تشکیل حزب بود.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو