X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397
ترسیم سیمای قیامت از معجزات قرآن کریم است

  ترسیم سیمای قیامت از معجزات قرآن کریم است

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه ترسیم سیمای قیامت از معجزات قرآن کریم است، گفت: خداوند در قرآن کریم با تصویرگری قیامت حجت را بر انسان‌ها تمام کرده از این رو آیات قیامت از معجزات قرآن کریم است.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، شب گذشته در جلسه تفسیر دعای 42 نهج البلاغه که در موسسه شهدای هفتم تیر(سرچشمه) برگزار شد، گفت: امام سجاد(ع) در این دعا خداوند را به شفاعت، روحانیت، معنویت و باطن قرآن کریم قسم می‌دهد و برای قیامت و قبل از آن واقعه بزرگ از خداوند رحمت، ثبات قدم، نجات و نورانیت درخواست می‌کنند.

وی افزود: ماجرای قیامت به عنوان جلوه پایانی معاد که از مرگ آغاز و تا به منازل نهایی میرسد در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته شده است. آیات قیامت از آیات محکم و بسیار تکان دهنده قرآن کریم است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه عالی‌ترین سطح بلاغت مربوط به آیات قیامت می‌شود، ابراز کرد: خداوند بسیار روشن، دقیق و پرجاذبه آیات قیامت را بیان می‌کند و انسان را متحیر می‌کند. خداوند در قرآن کریم با تصویرگری قیامت حجت را بر انسان‌ها تمام کرده از این رو آیات قیامت از معجزات قرآن کریم است که بعد از آیات توحید، آیات قیامت بر قله اعجاز قرار می‌گیرند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه آیات قیامت از نظر کمی و کیفی در زمره آیات بسیار فوق‌العاده قرآن کریم قرار دارد، اظهار داشت: آیات قیامت بیانگر اهمیت این امر شگفت انگیز به حساب می‌آید که انسان به سرعت در حال نزدیک شدن به آن است.

وی مشکل اساسی مردم را ایمان بیان کرد و گفت: انسان اگر به قیامت ایمان داشته باشد هرگز دچار گناه نمی‌شود انسان اگر به سخنان خداوند ایمان بیاورد به طور قطع یک سوره قرآن کریم برای هدایت او کافی خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با تاکید بر اینکه تلاوت و تدبر مکرر در آیات قیامت سبب می‌شود قلب انسان بیدار شود، عنوان کرد: انسان اگر به برزخ و قیامت درونی خود بنگرد قبرش از همین دنیا آغاز می‌شود و به مراقبه اعمال می‌پردازد. دنیای انسان در متن قیامت است ما از همین دنیا به برزخ متصل هستیم ما همین الان در قبر و قیامت قرار داریم، این هنر قرآن کریم است که فاصله‌های زمانی و مکانی را بر می‌دارد تا حقیقت برای انسان آشکار شود انسان اگر قرآنی شود بهار طبیعت را محفل قیامت می‌بیند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه انسان باید خودش را به قرآن ناطق بسپارد، گفت: انسان اگر به آیات الهی باور و یقین داشته باشد خود را به آن می‌سپارد و سعی می‌کند اعمالش مطابق با آیات قرآن باشد.

وی افزود: پل صراط بسیار باریک و اضطراب آور است از این رو انسان قیامت باور با مراقبه اعمال سعی می‌کند بتواند از این گودال آتشین عبور کرده و به بهشت برسد. انسان اگر در همین دنیا خود را به خداوند بسپارد و از او اطاعت کند به طور قطع از سختی قیامت نجات می‌یابد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری تمسک به قرآن کریم و اهل بیت(ع) را تنها راه نجات انسان از حوادث قیامت دانست و خاطرنشان کرد: تنها متقین می‌توانند از صراط عبور و در بهشت ساکن شوند.

لازم به ذکر است جلسات صحیفه سجادیه روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 18 در محل مسجد ۷۲ تن موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار می‌گردد و ورود برای عمومی علاقه مندان رایگان است.

 


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو