X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 26 دی 1396
زکات سیستم مالیات اسلام است

  زکات سیستم مالیات اسلام است

حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد گفت: زکات سیستم مالیات اسلام است و مصرف آن کم کردن فاصله طبقات جامعه می‌باشد

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد رئیس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی، در ادامه سلسله جلسات تفسیر تمدنی قرآن کریم که یکشنبه‌ها بعد از نماز مغرب و عشاء در محل موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار می‌شود، با اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) در خصوص اهمیت و عظمت نماز، اظهار داشت: نماز نماد و ستون دین است .

وی افزود: تنها عبادتی که همه را یکجا معرفی کرده نماز است، زیرا تمدنی الهی تمدن بندگی می باشد.

رئیس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی بیان کرد: یکی از آثار رحمت در تمدن الهی، زکات است. زکات جلوه رحمت برای بندگانی است که در هرکار خوبی می‌توان آن را مصرف کرد. مومنین با تمکن، زکات می‌دهند تا فقر از جامعه برداشته شود و این امر جامعیت دین را معرفی کرده و رحمت را در جامعه توسعه می‌دهد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر اکبرنژاد تصریح کرد: زکات سیستم مالیات اسلام است و مصرف آن کم کردن فاصله طبقات جامعه می‌باشد. این امر یعنی کمک به فقرا، در نتیجه در جامعه اسلامی، سیستم مالیاتی کشور باید در برنامه ریزی به فقرا توجه بیشتری نماید.

وی تبیین کرد: دومین اصل بعد از بندگی، محبت می باشد که در بحث رحمانیت آمده است. اولین کلام خدا «من الله هستم، تو عبد هستی» می باشد و رحمت را دو بار تکرار می کند. رحمان و رحیم، دو صفت بخشندگی و گذشت است. خداوند تبارک و تعالی رابطه بندگی و عشق را عاشقانه بیان می‌کند، همه دعوت او به سوی رحمت است، پیامبر، پیامبر رحمت است.

وی گفت: قلب و دل ما باید کانون محبت و رحمت با بندگان خدا باشد، قلب ما باید با پدر و مادر، همسر و فرزندان مهربان باشد، اثر قلب مهربان کمک به همنوعان است.

رئیس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی افزود: در رحمت غضب نیز وجود دارد، خداوند غضب هم دارد، از خدا بترسید، یعنی از گناهانی که انجام می‌دهید بترسید که مورد غضب خدا قرار می‌گیرید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر اکبرنژاد در پایان گفت: اسلام در ذات خود رحمانی است، در جامعه‌ای که علی بن ابی‌طالب شب‌ها گرسنه می‌خوابد این رحمانی نیست، آن رحمانی در فضای سیاسی چیز دیگر است، آن اسلام مسیحیت است، اسلام شریعت دارد، قانون دارد، فقط توصیه نیست در مسائل اجتماعی، سیاسی و فردی هم هست.

جلسه تفسیر تمدنی قرآن کریم روزهای یکشنبه از اقامه نماز مغرب و عشاء توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد در محل موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهار راه سرچشمه، کوچه شهید صیرفی‌پور برگزار می‌شود و شرکت برای عموم به ویژه علاقه‌مندان به تفسیر قرآن آزاد است.

 


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو