X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 اسفند 1396
خداوند بندگان خود را عاشقانه دوست دارد

  خداوند بندگان خود را عاشقانه دوست دارد

رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی گفت: خداوند بندگان خود را در حد عشق دوست دارد، کسانی که این عشق را درک کنند او را حمد کرده و سزاوار عبادت می بینند.
امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی اکبرنژاد رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی در جلسه تفسیر تمدنی قرآن با موضوع سوره حمد، که در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) برگزار شد، اظهار داشت: عبادت و پرستش خداوند توسط مردم بر سه شیوه آزادگان، تجار و بندگان است.

وی افزود: همه حمدها سزاوار خداوند است چراکه همه عالم را پروردگار عالم ربوبیت می‌کنند و به همه هستی فیض می‌رسانند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد با بیان اینکه خداوند بندگان خود را در حد عشق دوست دارد، عنوان کرد: کسانی که این عشق را درک کنند خداوند را حمد کرده و او را سزاوار عبادت می‌بینند.

رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی ادامه داد: وقتی کسی با عشق به شما محبت می‌کند نمی‌توانید او را دوست نداشته باشید، به عنوان مثال ما درباره مادر به دست او نگاه نمی‌کنیم بلکه به قلب مهربان او توجه داریم.

وی با استناد به روایتی از امام صادق(ع) اظهار داشت: امام بر اساس محبت الهی او را عبادت می‌کنند بهشت را هم درخواست می‌کنند چراکه بهشت تجسم عینی محبت الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد گفت: در سوره حمد بعد از اینکه به رحمت و مهربانی خداوند اشاره دارد مالک یوم الدین را عنوان کرده که بگوید اگر بنده‌ای قدر محبت و عشق الهی را فهمید که فهمید اگر نه روز حساب و کتابی برای او خواهد بود که نمی‌تواند از آن فرار کند.

رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی تاکید کرد: کسی که خدا را به خاطر محبت و عشق به او عبادت نکرد ممکن است که برای ترس از عذاب در روز حساب به عبادت خداوند بپردازد اگرچه همین امر هم ارزش دارد اما این عبادت بندگان است که ملاک عبادتشان نرفتن به جهنم است.

وی افزود: در روایتی آمده که خداوند به حضرت موسی(ع) فرمودند به بندگان من بگو مرا دوست داشته باشند به این طریق که محبت‌های مرا برای آنها بشمار، گاهی ما به محبت‌ها عادت می‌کنیم و ارزش و اهمیت آنها را به فراموشی می‌سپاریم.

حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد بیان داشت: ما باید قلب‌ها را به یادآوری محبت خداوند عادت دهیم، وقتی خداوند انسان را از نطفه‌ای نجس به این زیبایی خلق کرده این خود یکی از محبت‌های بزرگ الهی نسبت به بندگان است.

رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی ابراز کرد: گاهی تبین محبت برای حرکت افراد کافی نیست چراکه هوای نفس اجازه فعالیت نمی‌دهد بنابراین برای اینکه نفس انسان کنترل شود جای باید جلوی آن گرفته شود بر همین اساس خداوند در سوره حمد پس از بیان رحمت خود به مالکیت خود در روز قیامت اشاره دارد که بنده بداند هیچ راه مفری برای او نیست.

لازم به ذکر است جلسات تفسیر تمدنی قرآن روزهای یکشنبه هر هفته از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد ۷۲ تن موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار می‌گردد و ورود برای عمومی علاقه مندان رایگان است.

 


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو