X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: شنبه 09 دی 1396
 9دی یکی از ایام الله های انقلاب اسلامی است

  9دی یکی از ایام الله های انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد گفت: یکی از سخت ترین امتحانات برای کشور ما بعد از سی و چند سال از انقلاب پیش آمد حادثه سال ۸۸ بود.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی اکبرنژاد در یک گفتگوی کوتاه  به تشریح حادثه ۹دی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی ما ایام اللهی دارد مثل ۲۲ بهمن . ایام الله، یک حرکت پویا و رشد دارد. فراز و فرود دارد. دوست و دشمن دارد.

وی افزود: یکی از سخت ترین امتحانات که برای کشور ما بعد از سی و چند سال از انقلاب پیش آمد حادثه سال ۸۸ بود که بعد از انتخابات پیش آمد و واقعا یک فضای فتنه درست شد . فتنه ای که فضائی گرد و غبار می شود و دیدن ها به این راحتی ها نیست و تشخیص سخت می شود و این دفعه مثل قضیه ی جنگ جمل پیش آمده بود، یعنی پاره ای از فرزندان امام در مقابل پاره ای دیگر از فرزندان امام قرار گرفته بودند. یعنی کسانی رودروی هم قرار گرفته بودند که همه آنها یک زمانی همکار هم بودند، مثل اینکه تاریخ تکرار شد . دشمن هم نیز در این فضا دمید و تبلیغ کرد و واقعا شرائط سختی را فراهم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبرنژاد در ادامه گفت :  ۹دی در آن صبر و حلمی که رهبر معظم انقلاب نشان دادند. تا تدریجا اینها خودشان را نشان دهند تا آن قضیه عاشورا پیش آمد و آن جسارتها شد. دیگر کاملا نقاب کنار رفت و حقیقت دیده شد و نهم دی سیلی بود آمد و اینها را شستو و برد و این بی مبالغه یکی از ایام الله‌های انقلاب اسلامی است  و ارزش آن کمتر از ۲۲ بهمن نیست .

رئیس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی همچنین افزود: ما باید با تبین های عالمانه ۹ دی را گرامی بداریم نه فقط با گفتن آن تلفظش را گرامی بداریم

وی گفت: جریانهائی که در کشور فعالیت می کنند و شما می خواهید در این فضا به اشتباه نیافتید یکی از محکمات است که کدام جریان درد دین دارد. این یک نکته مهمی است . شما نگاه کنید یک سری از جریانها کاری به کار دین ندارد . دغدغه اش دغدغه حضرت اباعبدالله (ع) نیست. دغدغه پیغمبر(ص) و حضرت امیر(ع) نیست ولو هر کاری می خواهد بکند . این یک شاخص است .  شما نگاه کنید به دغدغه های آن شعارهای جریان خوب؛ اگر یک انسان، انسان معتقد و متدینی باشد . طبیعتا وقتی یک جریانی هر حرفی را بزند این می شود یک محکمی برایمان . یک تکیه گاهی که بر اساس این تکیه گاه چیز های دیگر را اندازه گیری می کنیم .

وی در ادامه افزود: برای من بدیهی است که کشور ما که ۲۰۰ سال مستعمره انگلیس بوده یا آمریکا که هر ظلمی که ازدستشان بر آمده در حق ما کرده این هیچ وقت خیر خواه من نیست.

حجت الاسلام والمسلمین اکبر نژاد در پایان گفت : ما باید کار بکنیم که دوباره  امثال فتنه ۸۸ پیش نیاید. تا وقتی که مسئولین نظام با واقعیت کشور بصورت اورژانسی برخورد کنند ما باید منتظر فتنه ۸۸ باشیم . یعنی آلان مشکلاتی در کشور هست همه هم می دانند. مشکلاتی از قبیل فرهنگی، اقتصادی ، سیاسی و فکری بوجود خواهد آمد. این صداها را بشنوید. فردا این صدا ها جمع می شود در خیابان سیلاب ایحاد می کند. لذا مسئولین ما نباید همه چیز را اورژانسی نگاه کنند .


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو