X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 22 بهمن 1392
شناخت ما از انقلاب مغلوب حاشیه های سیاسی شده است

  شناخت ما از انقلاب مغلوب حاشیه های سیاسی شده است

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: متاسفانه امروز حاشیه های سیاسی بر زندگی و شناخت ما از انقلاب اسلامی غلبه کرده و ذهن هایمان بیش از حد سیاسی شده است.

امتیاز: Article Rating

به گزارش روابط عمومی سرچشمه، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، شب گذشته بیست و یکم بهمن ماه در جلسه شرح و تفسیر صحیفه سجادیه که در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد، درخصوص  بخش پایانی دعای ۳۸ از این کتاب شریف سخن گفت.

وی با تکیه بر این کلام امام سجاد (ع) که «خدایا از تو پوزش می خواه اگر گناهي به من روي آورده و از آن كناره نجسته‌ام.»، اظهار کرد: انسان باید از نظر تربیت الهی و تحصیل نور به جایگاهی برسد که اگر در معرض گناه قرار گرفت، عقل، اندیشه، قلب، جسم و وجود او از گناه فاصله گیرد و این همان جایگاه مطلوب الهی است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با ذکر این مقدمه در تشریح ویژگی انسان متقی گفت: زمانی که انسان متقی دچار وسوسه شیطان می شود، او به خود می آید و متوجه می شود که خداوند او را می نگرد. بنابراین از گناه کناره می گیرد و نتیجه این یاد خدا و کناره گیری، رسیدن به بصیرت است.

وی در ادامه عصمت از گناه را محصول روشن بینی و بصیرت معرفی کرد و افزود: زمانی که چشم انسان باز می شود، ایمن شده و دیگر نجات یافته است زیرا بصیرت دارد و این همان چیزی است که خدا از انسان توقع دارد.

حاج علی اکبری افزود: سرمنشا تمام بدبختی هایی که بر سر انسان می آید، نتیجه عدم بصیرت است که موجب می شود وسوسه گناهی او را بفریبد.

وی تنها راه نجات در برابر وسوسه گناه را تقوا برشمرد و رسیدن به مرحله ای از عصمت در برابر برخی گناهان را برای انسان نشان از آن دانست که می توان در برابر سایر گناهان نیز به عصمت رسید.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه صحبت های خود با بیان این که امام سجاد (ع) پایان دعا را باز گذاشته اند، تصریح کرد: هر فردی با تناسب به مکان، زمان، شرایط، سن و موقعیت خود می تواند با محاسبه مومنانه و چشم تقوایی سایر موارد را در خود بیابد و برای آن ها طلب پوزش کند و همین عذرخواهی نیز باید انسان را به مرحله عصمت و مصونیت نزدیک کند.

حاج علی اکبری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حداقل شکرگذاری برای نعمت بزرگ انقلاب را احصا و شناخت آن دانست و اظهار کرد: ما گاهی به سبب بزرگی نعمت از آن غفلت می کنیم. مثال ما و انقلاب، مثال بچه های دماوند و قله دماوند است؛ متاسفانه به دلیل هم عصری و نزدیک بینی، از شناخت درست و دقیق انقلاب اسلامی غافل شده ایم و قرب نعمت برای ما حجابی ایجاد کرده است.

وی هم چنین با انتقاد از درگیری جامعه امروز با حاشیه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، تصریح کرد: متاسفانه امروز حاشیه های سیاسی بر زندگی و شناخت ما از انقلاب اسلامی غلبه کرده و ذهن هایمان بیش از حد سیاسی شده است.

گفتنی است جلسه شرح و تفسیر صحیفه سجادیه، دوشنبه هرهفته از نماز مغرب و عشاء در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی به نشانی: پائین تر از میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای خیابان صیرفی پور برگزار می شود.


اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو