X

جلسات هفتگی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 30 مرداد 1397
عرفه از عاشورا رمزگشایی می‌کند

  عرفه از عاشورا رمزگشایی می‌کند

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: عرفه از عاشورا رمز گشایی کرده و آن را تفسیر می‌کند.
امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، در جلسه تفسیر صحیفه سجادیه که در مسجد ۷۲تن مجموعه سرچشمه برگزار شد، طی سخنانی گفت: عرفه ظرفیت بسیار عظیمی است که نیاز به برنامه ریزی دارد تا نهایت استفاده از این فرصت برده شود.

وی افزود: عرفه و عاشورا هر دو تجلی امام حسین(ع) است این دو تجلی همه انبیا و اولیای الهی را مبهوت و متحیر کرده است، عرفه از عاشورا رمز گشایی می‌کند و عاشورا عرفه را تفسیر می‌کند؛ بنابراین اگر انسان برای تجلی اشراق حسینی همه عمرش را در سجده باشد باز شکر این نعمت را نتوانسته به جای بیاورد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری هدف از خلقت انسان را کسب معرفت الهی بیان کرد و اظهار داشت: تمام اعمال نیکی که انسان در این عالم انجام می‌دهد همه به خاطر آن است که انسان با سعود عقلی به آن شهود واقعی دست یابد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: برای رسیدن به شهود واقعی هیچ مسیری نزدیک‌تر از متوسل شدن به امام حسین(ع) نیست. امام حسین(ع) برای انسان امید ایجاد می‌کند، خداوند به واسطه اهل بیت(ع) به همه انسان‌ها لطف و عنایت دارد.

وی با بیان اینکه عرفه از فرصت‌های تکرار نشدنی است، گفت: لازم است انسان در روز عرفه به واسطه امام حسین(ع) از خداوند درخواست معرفت کند.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
جستجو