X

جلسات هفتگی

(آرشیو: دکتر محسن اسماعیلی)

جلسات تفسیر نهج البلاغه با حضور دکتر اسماعیلی
در آستانه عید سعید غدیرخم و ولایت حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام ، ادامه جلسات شرح و تفسیر نهج‌البلاغه در یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار می شود.
یکشنبه، 05 مهر 1394 - 08:00
از اسم خدا استفاده ابزاری نکنیم
دکتر محسن اسماعیلی در سلسله جلسات شرح نهج‌البلاغه
مگر معاویه چه می کرد؟ معاویه منکر خدا و قیامت می شد؟ نه. امام جمعه و امام جماعت می شد. معاویه به امیرالمومنین نامه می نوشت که «ای علی از خدا بترس». استفاده ابزاری یعنی این
شنبه، 11 بهمن 1393 - 09:45
دنیا یک مار خوش خط و خال است
دنیا از هر کدام از ما به شکلی دل می‌برد. یکی را با پول، یکی را زن، یکی را با قدرت. حضرت علی علیه السلام می‌فرماید ببین دنیا می‌خواهد با چه چیز حواست را پرت کند، تو از آن چیز رو برگردان.
چهارشنبه، 24 دی 1393 - 20:29
انسان می‌تواند آینده خود را در آینه تاریخ ببیند
استاد اسماعیلی در جلسه شرح و تفسیر نهج البلاغه گفت: بر اساس جهان‌بینی قرآن، تاریخ بی‌حساب نیست. هیچ‌کس نباید مدار گردش زندگی را بر اساس اتفاق و تصادف تلقی کند.
چهارشنبه، 10 دی 1393 - 20:06
داستان ها و معارف قرآن سمبلیک نیست
دکتر محسن اسماعیلی
زبانِ قصه، زبان قابل فهم برای همگان است و ضمناً زبانی اثرگذار و دلنشین است. برای همین است که قرآن که کتاب زندگی است و می‌خواهد با همه انسان‌ها، در هر سطح، و در هر زمان و مکانی سخن بگوید، از قصه‌گویی دریغ نکرده است.
شنبه، 06 دی 1393 - 11:19
چگونه می‌توان محکم به قرآن چسبید؟
شرح نامه ۱۶۹ نهج البلاغه
سلسله جلسات شرح و تفسیر خطبه های نهج البلاغه توسط استاد اسماعیلی هفته گذشته نیز ادامه یافت. در ذیل چکیده ای از مباحث مطرح شده را آورده ایم:
یکشنبه، 16 آذر 1393 - 16:49
امربه معروف و نهی از منکر درجامعه امری ضروری است اما هدایت دیگران نباید موجب سقوط خودمان شود
دکتر محسن اسماعیلی با تأکید بر اهمیت امر به معروف در جامعه گفت: ‌امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امری ضروری است اما باید توجه داشت که هدایت دیگران نباید موجب سقوط خودمان شود.
پنجشنبه، 26 دی 1392 - 13:54
صفحه 4 از 4ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  بعدی   انتها   
جستجو
جستجو