X

جلسات هفتگی

(آرشیو: حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری)

گناه بین ما و خودمان فاصله می اندازد
آنچه که در انجام گناه اتفاق می افتد چیزی بسیار خطر ناک و بسیار پیچیده است و آن بیگانه شدن از خویشتن است. گناه هیچ هماهنگی با فطرت انسان ندارد.خداوند فطرت انسان را بر اساس بندگی بنا نهاده است. طبع، خلق و طبیعت انسان از ظاهر تا باطن ، از جسم تا روان  بر پایه بندگی سرشته شده است. گناه بین ما و خود...
ﺳﻪشنبه، 02 اردیبهشت 1393 - 15:31
عفو الهی، کلید نجات از جهل و گناه است
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری در جلسه شرح و تفسیر صحیفه سجادیه گفت: در مساله تضییع حق‌الناس، آگاه‌سازی شخص و طلب حلالیت شرط نیست؛ بلکه جبران کردن آن مهم است. به موضوع عفو الهی به عنوان کلید نجات بنگرید و بدانید که ما اصلا راهی جز بخشش و عفو الهی نداریم.
ﺳﻪشنبه، 26 فروردین 1393 - 10:38
ذکر و فکر، دو کلید اصلی برای رسیدن به خوشبختی است
نخستین جلسه شرح صحیفه سجادیه در سال جدید، عصر روز دوشنبه 18 فروردین در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) برگزار شد.
ﺳﻪشنبه، 19 فروردین 1393 - 12:32
مبارزه با انگلیس و آمریکا بسیار آسان تر از نبرد با نفس امّاره است
حجت الاسلام حاج علی اکبری تأکید کرد: مبارزه با نفس اماره را جهاد اکبر می دانند زیرا از مبارزه با دشمنان و کافران و ... سخت تر است و دشمنان امروز ما مثل انگلیس و آمریکا، در مقایسه با نفس اماره هیچ هستند.
ﺳﻪشنبه، 13 اسفند 1392 - 09:54
یک فعال سیاسی، اجتماعی، اقتصادی که نمی تواند روی مرز تقوا راه برود بهتر است خانه نشین شود
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: اگر یک فعال سیاسی، اجتماعی، اقتصادی نمی تواند مرزها را رعایت کند، زبان و دستش مهار شده و درکنترل نیست، نمی تواند روی مرز تقوا راه برود، چنین کسی خوب است که خانه نشین شود تا مردم از دست وی در امان باشند.
ﺳﻪشنبه، 06 اسفند 1392 - 13:43
گناهی که تولید پشیمانی کند بهتر از حسنه ای است که سبب «عجب» شود
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: در ترازوی عدل خداوند، گناهی که در انسان تولید پشیمانی کند بهتر از آن حسنه ای است که سبب «عجب» شود و همین مساله دلیل حقیقی محبت خاص خداوند به توبه کنندگان است.
ﺳﻪشنبه، 29 بهمن 1392 - 15:43
شناخت ما از انقلاب مغلوب حاشیه های سیاسی شده است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: متاسفانه امروز حاشیه های سیاسی بر زندگی و شناخت ما از انقلاب اسلامی غلبه کرده و ذهن هایمان بیش از حد سیاسی شده است.
ﺳﻪشنبه، 22 بهمن 1392 - 12:48
افشای عیوب دیگران به بهانه مصلحت به نماز جمعه ها هم سرایت کرده است
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد تاکید کرد: متاسفانه امروز در مجامع بزرگتر چون سخنرانی و یا حتی نماز جمعه هم باب شده است که با هدف مصلحت جامعه یا فرد، عیب و راز کسی را فاش می کنیم و دیگر معلوم نیست آن فرد چطور باید شخصیت و آبروی خود را حفظ کند.
ﺳﻪشنبه، 15 بهمن 1392 - 10:59
انسان حق ندارد مومن دیگری را در برابر ظلم و ستم تنها بگذارد
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: انسان حق ندارد مومن دیگری را در برابر ظلم و ستم تنها بگذارد زیرا در این صورت دچار معصیت شده و حق را زیر پا گذاشته است.
ﺳﻪشنبه، 08 بهمن 1392 - 12:32
ادامه تفسير دعاي ششم 4
متن كامل جلسه بيستم و يكم
متن كامل جلسه بيستم و يكم  شرح صحيفه سجاديه توسط حجت الاسلام والمسلمين حاج علي اكبري
دوشنبه، 22 مهر 1392 - 11:05
صفحه 8 از 9ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  بعدی   انتها   
جستجو
جستجو